Перспективна інвестиція: хто і скільки заплатив за посаду керівника Держпродспоживслужби на Харківщині

16.10.2019 12:08

10 жовтня, співробітники ДБР провели обшуки у приміщеннях Держпродспоживслужби у Харківській області. Затримано трьох людей Про це журналістам «СтопКору» повідомило джерело у службі.

Обшуки відбулися у зв'язку з викриттям низки корупційних схем, налагоджених виконуючим обов'язки керівника Держпродспоживслужби Андрієм Бабаруком.

Ще до того, як обійняти посаду першого заступника ГУ Держпродспоживслужби Харківської області, Бабарук встиг вписати своє ім'я в історію корупції. Проти нього відкриті кримінальні провадження за статтями 368 «Хабар» та 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Провадження внесені до ЄРДР, перше за номером 42017220000000304, а друге – 12018220000000011.

Андрій Бабарук

Незважаючи на те, що обидві справи пов'язані з його службовими обов'язками, його призначили першим заступником. А пізніше на нього було покладено ще й виконання обов'язків керівника.

Більш того, журналістам «СтопКору» стало відомо, що Бабарук вже придбав собі місце керівника Держпродспоживслужби Харківської області у майбутньому. У буквальному сенсі сплатив за нього 50 000 доларів першому заступнику ДПСС Андрію Жуку.

Справа в тому, що 15 жовтня у ДПСС області має відбутися конкурс на заміщення керівної посади. Офіційно у ньому беруть участь двоє кандидатів – Андрій Бабарук та Ірина Христоєва. Але по факту ситуація нагадує «задзеркалля» Льюїса Керрола: конкурс ще не проведений, а ім'я керівника уже відоме.

Перебуваючи на посаді заступника ГУ ДПСС у Харківській області, Бабарук разом зі своїм спільником Володимиром Бондаренком створили чудово відладжену схему по збору коштів з постачальників ринкової продукції. Бондаренко – начальник управління фітосанітарної лабораторії при харківській Держпродспоживслужбі. Кошти з підприємців брали за те, аби м'ясо та інші продукти не перевірялися на якість та зараження шкідливими бактеріями.

«70% продукції, яка потрапляє на ринок, взагалі не проходить перевірки. Замість вершкового масла везуть рослинні жири, а вони виписують сертифікат, що все гаразд. Тобто страждає у підсумку споживач», - пояснив інсайдер «СтопКору».

Подібна схема працює як на внутрішньому ринку, так і на експорт.

За фактом виявлення схеми ДБР затримало трьох підозрюваних, Бондаренка під час обшуків на робочому місці не було. Наші журналісти стежать за розвитком подій.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини