Персональна громадська рада: у Бердичеві мер створює ручний дорадчий орган

2 липня відбулося  засідання громради в Бердичеві. Громадські активісти звинуватили голову Бердичівської ОТГ у втручанні в процес формування та роботи ради громадського контролю при органах місцевого самоврядування. Про це розповів керівник Бердичівського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» Станіслав Лужанський.

Мер Бердичіва на засіданні Громадської ради. Скріншот: СтопКор

Напередодні Нового року на сайті Бердичівської ОТГ виконком міськради  оприлюднив оголошення про приймання заяв на вступ до складу ініціативної групи для формування  громради при виконкомі Бердичівської міськради. В оголошенні вказано: приймання заяв триватиме до 15 січня 2021 року.

Від ВГО «Стоп корупції» до складу громради був делегований Олег Радецький. Загалом до ініціативної групи ввійшли 16 громадських організацій і об’єднань.

Ініціативну групу було сформовано. Уже мали б проводити установчі збори, обирати голову і заступників голови.

Утім, міська влада через пів року оголосила додатковий набір до громради.

10 червня на сайті Бердичівської ОТГ несподівано з’являється оголошення про приймання заяв для вступу до складу громадської ради при Бердичівському міському голові. Приймання заяв оголошено до 30 червня. Установчі збори призначено на 2 липня 2021 року. Завдяки терміновому добору за 3 тижні громрада збільшилася з 16 учасників до 34!

«До складу громадської ради  після добору ввійшли представники різних громадських формувань, більшість із яких – релігійні організації, які підтримували міського голову на виборах. Також до громради увійшли помічники депутатів», — розповідають представники «Стоп корупції» у Бердичеві.

2 липня відбулось третє за раунком засідання громради. У результаті доформування її складу всі керівні посади зайняли лояльні до мера представники громадських формувань, - розповідають місцеві активісти.

«СтопКор» звернувся за коментарем до міського голови Бердичева Сергія Орлюка.

Добір до складу громради через пів року після оголошених термінів приймання заяв він пояснив так: «Кворуму не було. У нас 35 місць у громраді. Не всі місця зайняті. А багато хто ще хотів взяти участь у роботі громадської ради».

Що саме завадило цим охочим подати заявки раніше? Мер пояснює, мовляв, у кожного свої причини: хтось не знав, хтось на морі був… у грудні.

«Міський голова подивився, що в результаті оголошеного набору до громадської ради ввійшли громадські активісти, які налаштовані на громадський контроль роботи органів самоврядування. Тому терміново вирішив влаштувати «добір», завести до громради лояльних до нього людей, сформувати з них більшість. Ми вважаємо, що це втручання органів місцевого самоврядування в роботу громадських формувань», — так прокоментували ситуацію представники відокремленого підрозділу «Стоп корупції» у Бердичеві.

Очільник міста заперечив звинувачення на його адресу у втручанні в роботу громадських формувань.

«Я ні за ким з громадських об’єднань не бігав! Добирали за кількістю. Я сказав: я хочу, щоб в громраді була демократія. А не так, щоб один сказав – і всі зробили. Ми нікому не відмовляли, не ділили на поганих-хороших!» — підкреслив він.

Та, як з’ясувалося, у внутрішній телеграм-чат представників громадської ради чомусь додалися міський голова, керуюча справами виконкому міськради та депутат міськради.

Ще одне відкрите питання: яку саме громраду сформували у Бердичеві? При виконкомі міськради чи при міському голові?

Адже перше розпорядження про набір заяв до громради від 15 грудня було оприлюднене від виконкому міськради. А від 10 червня – вже просто оголошення – про набір до громради при міському голові.

«Громрада при міському голові. Так, дійсно, спочатку хотіли при виконкомі. Але ж це – колективний орган, хто буде відповідальний? Тому і вирішили зробити при міському голові, щоб я міг прислухатися до думки громади та враховувати пропозиції», — пояснив Бердичівський міський голова.

«СтопКор» і представники бердичівського підрозділу «Стоп корупції» висвітлюватимуть роботу громадської ради.

Зазначимо, нещодавно на Бердичівщині розгорівся земельний скандал. 16 квітня на сесії Швайківської сільської ради оприлюднено скандальну інформацію: колишній очільник ОТГ разом із прокурором привласнив 24 гектари землі. Цю землю буцімто виділили для АТОвців. Та вони виявилися підставними.

 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини