Перший за останні 8 років Грецько-Український бізнес-форум проведено в Афінах

04.12.2019 18:33

Що ми знаємо про Грецію? Що це колиска західної цивілізації, батьківщина філософії та демократії, сучасний туристичний рай на Середземному морі, найбільший виробник оливкової олії у світі та багато іншого. А що греки знають про Україну та її потенціал? Та майже нічого, окрім того, що наша країна була частиною СРСР та що в останні роки багато туристів з України відвідують грецькі Середземноморські курорти. А ще багато фейкової інформації з декількох російських телевізійних каналів, які транслюються всіма операторами Греції.

Фото: СтопКор

Завдання щодо виправлення такого інформаційного вакууму на Півдні Європи і взяла на себе новостворена громадська організація - Міжнародний Центр Сприяння Підприємництву, яка, у співпраці з Посольством України в Греції, і організувала та успішно провела 26-28 листопада в Афінах Грецько-Український бізнес-форум. Допомога МЦСП була надана на пропозицію Посольства України в Греції та дорученням Віце-прем’єр-міністра України Д.Кулеби.

За словами Голови Центру Володимира Пахнія, очолювана ним структура не мала морального права проігнорувати прохання новоствореного Уряду України в допомозі у заходах з популяризації за кордоном, як України, так і її торгово-економічного потенціалу.

З грецької сторони співорганізаторами стали Торгово-промислові палати міст Афіни, Патри та Переїв та Грецько-Українська палата.

Фото: СтопКор

Українська делегація, яку сформував на виїзний форум МЦСП, складалась з представників влади (посольства України, Київміськради, Київської держадміністрації, нотаріату), а також бізнесу з м.Києва, Черкаської, Одеської, Вінницької та Запорізької областей (потужні виробники та експортери, юристи, фінансисти, туроператори). Поширення інформації про даний форум у країнах ЕС забезпечив один з українських учасників - «Нова Інтернаціональна Корпорація», яка є членом Європейської мережі обміну технологіями «EEN».

Фото: СтопКор

З метою ознайомлення української делегації з представниками бізнесу різних регіонів Греції, форум, окрім Афін, також проводився в м.Патри (третє за розміром місто Греції, розташоване на полу-острові Пелопоннес, де розвинена сільськогосподарська галузь, готельний бізнес) та м.Перей (один з найбільших та найглибших портів Средиземного моря, перевалочний пункт товарів з Азії та Китаю до всієї Східної Європи).

З грецької сторони участь у форумі та щире зацікавлення у налагодженні двостороннього співробітництва проявили: депутати Парламенту Греції, представники МЗС, Муніципалітетів м. Афін, м.Патри та м.Перей, Асоціації судновласників круїзних суден і установ мореплавства, Національної Міжгалузевої Організації Оливкової Олії, Грецької Спілки Перевізників, Асоціації готельєрів регіону Патрас, а також компанії – виробники продуктів харчування (оливкова олія, оливки, сири, крупи, фісташкові горіхи, вино, солодощі і т.п.), аграрії, туристичні компанії, агентства нерухомості, судноплавні та судноремонтні компанії, ритейлери, логістичні компанії, перевізники та інші.

Представники української делегації у своїх виступах намагались максимально представити торгово-економічні потенціали Києва, інших міст та регіонів України, позитивні зміни в нашій країні, що відбулись останніми роками, інвестиційний потенціал та полегшення ведення бізнесу для іноземних компаній тощо. Також, грекам було запропоновано взяти участь у інвестиційних проектах українських компаній. Представники КМДА, в свою чергу, представили туристичний потенціал та інвестиційні проекти м.Києва.

Фото: СтопКор

З метою пошуку бізнес-партнерів, нових ринків збуту та обміну досвідом, було проведено понад 100 b2b зустрічей, окремі з яких призвели до досягнення домовленостей про початок торгово-економічної співпраці, підписання меморандумів та договорів.

На підставі чисельних висловлених подяк офіційних та бізнесових кіл Греції, а також укладених угод, приходимо до висновків про успішне та ефективне проведення бізнес-форуму, адже представники грецької влади та бізнес, маючи експортно-імпортний потенціал з Україною, ліквідували “інформаційний голод” щодо суспільно-політичної та торгово-економічної ситуації в нашій державі та знайшли потенційних бізнес-партнерів, не дивлячись на те, що попередній схожий захід проводився лише в 2011 році.
Водночас, стрімкі кроки євроінтеграції України не дозволяють зупинятись на досягнутому, тому, як завіряє керівник міжнародного департаменту МЦСП Вадим Внуков, Центр вже планує організацію наступних міжнародних бізнес-форумів в інших країнах.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X