Перше викрадення літака з політичною метою. Свята та події. 23 липня

У цей день 23 липня, але 1968 року палестинські терористи викрали літак ізраїльських авіаліній, щоб обміняти заручників на своїх полонених.

elal
"Боїнг 707" в аеропорту "Орлі" у 1965 році

Цей день нічим не відрізнявся від багатьох інших. Авіалайнер "Боїнг-707" ізраїльської компанії виконував звичний рейс із Лондона з посадкою в Римі до Тель-Авіва, однак до пункту призначення не долетів.

У дорозі його захопили палестинські активісти Народного фронту визволення Палестини. Вони увірвалися до кабіни пілотів, коли тим підносили каву. З пістолетами та гранатою терористи розвернули літак у бік Алжиру.

Це був перший випадок міжнародного тероризму, пов'язаного із захопленням літаків, у світі.

Їх було троє, вони зуміли пронести на борт зброю. Намір самих палестинців був таким: поміняти заручників на своїх співвітчизників, що перебували в ізраїльських тюрмах. І хоча викрадення літаків із терористичними цілями траплялися й раніше, але цей, за задумом організаторів, мав стати не лише обміном, а й актом політичної демонстрації.

Саме тому був обраний літак ізраїльської авіакомпанії, його розглядали не просто як транспорт, а як символ держави, проти якої скоєно теракт.

Загарбникам не було діла до того, хто саме на борту з не-ізраїльтян — усіх їх відпустили після посадки в Алжирі та навіть відправили додому. Також було звільнено десятеро жінок-пасажирок, стюардес та неповнолітніх. А от 12 чоловіків ізраїльтян — пасажирів і членів екіпажу — були розміщені на одній із військових баз у глибині країни. Їх палестинці мали намір обміняти на своїх.

Алжир був обраний, бо підтримував арабський та антисіоністський рух. З Ізраїлем у нього не було навіть дипломатичних відносин. Ворожа країна, яка не піддалася б тискові союзників Ізраїля. До того ж — у стані війни з ним.

Спершу вимога була — випустити з тюрем 1000 палестинців. Ізраїль відмовився та поклав відповідальність за долю заручників на владу Алжира. На Алжир тиснули усі країни, над ним заборонили польоти, тому уряд пішов на поступки.

Після 40 днів перемовин 12 ізраїльтян були звільнені та через Рим дісталися батьківщини, а Ізраїль відпустив групу з 16 палестинців, їх доставили до Алжиру.

Це вдале викрадення літака спровокувало інші: терористи зрозуміли, що підхід працює.

"Перші декілька викрадень вплинули на усвідомлення палестинської проблеми більше, ніж ніж 20 років виступів в ООН", — зазначав тодішній спостерігач Організації визволення Палестини при ООН.

І вже з 1968 до 1980 року кількість угонів літаків саме цими групами палестинців була більшою, ніж кількість усіх інших терактів разом узятих.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини