Перевищують норму у 3-4 рази: у турецькому цементі виявили шкідливі домішки

15.02.2021 09:47

Понад 80 відсотків цементу – фальсифікат? Від якості цього базового матеріалу для будівництва залежить довговічність будівель і безпечність споруди. Та останнім часом вітчизняний ринок буквально завалений дешевим турецьким цементом, який не відповідає вітчизняним стандартам маркування. Чим це загрожує українцям? Дивіться у матеріалі.

Зрозуміти, що саме ви купуєте, майже неможливо, адже на упаковках немає ані слова українською.

Як наголошує менеджер маркетингових проєктів асоціації «Укрцемент» Олена Герасимова, не вказана в достатньому обсязі, або взагалі не вказана інформація державною мовою, або неповна інформація згідно з українським ДСТУ призводить до того, що споживач не отримує повної інформації про товар. А це порушує його базові фундаментальні права.

На мішках відсутня дата виробництва, термін придатності, склад та маса. За статистикою, 82% усього цементу, що продається з неналежним маркуванням – фальсифікат.

Крім того, частина турецького цементу, як виявилося, містить шкідливі для здоров'я домішки. Хоча на упаковках про це – жодного слова.

cement_42
У турецькому цементі виявили шкідливі домішки Фото: СтопКор

«До речі, у Болгарії щодо турецького цементу проводили спеціальні розслідування щодо наявності водорозчинного хрому, який викликає подразнення шкіри і навіть екзему», – зазначає пані Герасимова.

За результатами досліджень, вміст небезпечних речовин перевищує норму у 3-4 рази. Та попри це, турки стрімко захоплюють український ринок: у 2020 році обсяги імпорту перевищили мільйон тонн.

Існує ризик, що турецькі товари просто витіснять українського виробника з економічної мапи України й світу, наголошує доктор економічних наук Ігор Гужва. І йдеться не лише про цементну галузь, але й про текстиль та машинобудування.

У зв’язку з цим наразі Уряд розпочав антидемпінгове розслідування щодо турецьких постачальників цементу.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини