«Передача Центру мікрохірургії ока в підпорядкування МОЗ – наша спільна перемога», – Бондарчук

12.11.2020 15:22

Кабінет міністрів на засіданні в середу, 11 листопада, передав Київську міську клінічну офтальмологічну лікарню «Центр мікрохірургії ока» з власності територіальної громади Києва в державну власність – до сфери управління Міністерства охорони здоров'я.

protest medikiv KMDA
Фото: СтопКор

Відповідне розпорядження уряд затвердив з доопрацюванням в одноденний термін, передає Цензор.нет.
При цьому Кабмін доручив Міністерству охорони здоров'я забезпечити відповідність центру вимогам для його фінансування в рамках Програми медичних гарантій (ПМГ).

У пояснювальній записці до проєкту рішення зазначається, що Київрада надала згоду на передачу «Центру мікрохірургії ока» з комунальної в державну власність в липні 2020 року.

За словами голови правління ГО «Стоп корупції», передача лікарні в підпорядкування МОЗ – це спільна перемога медиків, пацієнтів та громадських активістів.

«Це спільна перемога. Ми підтримували весь трудовий колектив, тож це наша перемога, перемога колективу та перемога всіх пацієнтів. Наші дії допомогли зберегти високопрофесійний трудовий колектив. Відтепер до українців повертається можливість отримати повноцінне лікування в цьому медичному закладі. І не лише українцям, але й людям з-за кордону, бо це популярний для іноземців заклад. Ми й надалі будемо підтримувати трудовий колектив, пацієнтів, і намагатись зробити медичну галузь прозорою та ефективною», – наголосив він.

Ігор Бондарчук Фото: СтопКор

Зазначимо, раніше Національна служба здоров'я (НСЗУ) не змогла укласти контракти з Центром мікрохірургії ока та Київським міським центром репродуктивної та перинатальної медицини, оскільки обидві клініки не пройшли необхідну для цього автономізацію.

В результаті обидві клініки з 1 квітня 2020 роки не могли отримувати фінансування в рамках Програми медичних гарантій. Медичні заклади опинились на межі закриття через брак фінансування та борги перед працівниками.

protest medikiv KMDA
Роман Бочкала підтримав мітингувальників Фото: СтопКор
protest medikiv KMDA
Протест медиків під КМДА Фото: СтопКор

Критична ситуація призвела до протестів під КМДА. Мітингувальники заявляли, що передача у підпорядкування МОЗу – це єдиний шанс порятунку лікарень.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини