Пастка для інвесторів: експерти виявили сумнівні пункти у договорах відомого столичного забудовника

03.12.2020 09:55

Дозвіл на будівництво ще не отримали, а квартири вже продають: команда проєкту «Шоб я так жив» проінспектувала столичний ЖК «Нивки Парк» і виявила низку порушень. Ще одним «сюрпризом» став ексклюзивний договір від забудовника «ІнтергалБуд». Як девелопер максимально себе убезпечив, а інвесторів обеззброїв? Дивіться у відео.

Як пояснили журналістам у відділі продажу ЖК, квартири у комплексі нібито продає не сам «ІнтергалБуд», а фонди. При цьому, за умовами договорів, зобов’язання у інвестора-покупця виникають одразу, а от у фонду – лише після того, як інвестор сплатить всі 100 відсотків.

При цьому ці 100 відсотків у договорі прописуються з урахуванням додаткової площі. Тобто обов’язок у забудовника в особі фонду виникає тільки після введення будинку в експлуатацію.

Але враховуючи те, що більшість багатоповерхівок тут зведено без дозволу, про яку експлуатацію може йтися? Тож порада для інвесторів «ІнтергалБуду»: обов’язково ретельно вивчіть договір купівлі-продажу з кваліфікованими експертами.

Експерти зазначають: компанія практикує подібні договори з 2015 року, аби максимально себе підстрахувати. У випадку, якщо із забудовником стаються якісь проблеми, юридично інвестори не можуть мати до нього жодних претензій, оскільки у фонду обов’язок виникає аж після введення будинку в експлуатацію.

Nyvky-Park5
"Маст хев" для забудовника Фото: СтопКор

Тож, проаналізувавши житловий комплекс «Нивки Парк», підбиваємо підсумки:

• Наявність дозвільної документації – на більшість будинків у комплексі немає.
• Кількість реалізованих об’єктів – «ІнтергалБуд» звів 36 житлових комплексів.
• Дотримання державних будівельних норм – мінус.
• Затримки із введенням ЖК в експлуатацію – мінус.
• Обслуговувальна компанія – мінус.
• Інфраструктура поруч із ЖК – плюс.
• Комунікації – мінус. Перші будинки й досі живляться тимчасовою підстанцією, у комплексі є постійні проблеми з подачею води та світла.
• Місце розташування – плюс.

Отже, якщо ви мрієте паркуватися по пів години щодня, платити по 100 гривень за охоронців-привидів, чути, про що розмовляють сусіди, і полюбляєте щурів – welcome to «Нивки Парк».

І не забувайте підписуватись на наш канал та сторінки у соцмережах!

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини