Паспортна афера: хто підставляє Україну під масштабну кібератаку з боку країни-агресора

Гучна піар-кампанія Індастріал Інновейшн Груп, яка начебто допомагає привести Україну до цифрового майбутнього, насправді може спричинити глобальний витік даних з баз і реєстрів до країни-агресора. Хто ж лобіює інтереси сумнівної компанії? Спробувала дізнатись команда «СтопКору».

«Я думаю, що ця ситуація може призвести до того, що це розв'яже руки російським спецслужбам на території України. І ми неодноразово зможемо ще побачити, якщо таке станеться, викрадення на території України та фізичний вплив на території України, розправи», – вважає ветеран АТО Олександр Золотнюк.

Варто зауважити ще один важливий момент: захист персональної інформації поки що законодавчо врегульований досить слабко.

Як наголошує заступник голови Комітету ВР з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко, у захисті персональних даних необхідно доопрацювати деякі законодавчі ініціативи та закони для того, щоб унеможливити у майбутньому використання цих реєстрів, а найголовніше – запровадити відповідну кримінальну відповідальність для посадових осіб, які відповідають за ті реєстри.

Проте після цього виникає низка логічних запитань: чому Україні нав’язують id-картку приватної фірми, якщо наявна – більш захищена і вже має чіп, куди незабаром записуватимуть цифровий електронний підпис.

Картки, наявні сьогодні в обігу, є придатними для отримання цифрового підпису

Чому на ринок хочуть випустити фірму, керівництво якої раніше фігурувало у багатомільярдній корупційній афері? І, нарешті, чому нікого не бентежать зв’язки цієї компанії з Росією?

«СтопКор» продовжує стежити за розвитком ситуації. Далі буде.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини