Партнери “СтопКору” з порталу Є-data підрахували, скільки коштів офіційно витратили держустанови у 2017 році

19.09.2017 12:48

Половина розпорядників державних коштів (приблизно 40  тис.), зареєстрованих на цей час на порталі Є-data, зробили 90% державних платежів на суму 4,1 трлн грн. Інші 40 тис., які досі не зареєстрували свої кабінети в системі, зробили трансакцій на суму лише 0,5 трлн грн.

Про це під час прес-конференції, присвяченій результатам роботи найбільшої бази відкритих даних e-Data.gov.ua у секторі публічних фінансів України, повідомили ініціатори проекту.

"Наразі готується запуск порталу в промислову експлуатацію, і це означає обов’язкове повне звітування щодо платежів усіма розпорядниками державних коштів. За невиконання цієї вимоги представники державних установ будуть нести адміністративну відповідальність. Розробники прогнозують, що промисловий запуск ресурсу e-Data.gov.ua дозволить Україні у 2018 році увійти в ТОП-20 країн світового рейтингу відкритості даних GlobalOpenDataIndex.

Єдиний веб-портал використання публічних коштів e-Data.gov.ua почав працювати 15 вересня 2015 року згідно з Законом "Про відкритість використання публічних коштів". Сьогодні на ньому можна знайти інформацію про понад 20,6 млн договорів, актів та звітів. Кількість відвідувань порталу зросла з 0,5 млн у 2015 році до 11 млн у 2017-му.

Сьогодні e-Data.gov.ua є одним із важливих інструментів впливу громадськості на державні органи. Це одне з основних першоджерел офіційної інформації для журналістів та громадських активістів, які займаються розслідуваннями фактів корупції можновладців, адже на порталі можна знайти дані щодо всіх фінансових трансакцій Державної казначейської служби та звітність розпорядників державних коштів", – зазначили ініціатори та розробники проекту у ході прес-конференції.

 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини