«Партія червоних кульок» зіграла на традиційних цінностях та «міфі про героя» – політолог про феномен Шарія

Парламентські вибори-2019 ознаменувались появою та стрімким зростанням нових політичних брендів. Одним з яскравих прикладів є «партія Шарія», що за даними ЦВК, замикає топ-10, зібравши 2,24% симпатій виборців. Феномен відносного успіху цієї політсили пояснюється передусім вправним маніпулюванням традиційними для українського суспільства цінностями, вважає доцент кафедри політології НаУКМА Людмила Зубрицька.

"В основі - маніпулювання цінністю свободи", - Людмила Зубрицька

«Партія, умовно кажучи, імені однієї людини та червоних кульок, зіграла на цінності – насамперед, на цінності свободи слова. Звичайно, не без втручання онлайн-технологій. Але все ж таки, в основі лежить ця цінність, якою маніпулюють», – зазначає пані Зубрицька.

Політолог наголошує: українцям притаманні класичні, традиційні, європейські цінності – зокрема, цінність свободи, яку люди бояться втратити. І саме на цій цінності ґрунтується феномен успіху персонажів, що були позбавлені свободи як колишні політв’язні або вислані з країни.

«Це ефект, умовно кажучи, постраждалих жертв, які водночас грають на міфі про героя. Тобто він герой, тому що постраждав, його позбавили свободи, викинули з батьківщини, він просидів, умовно кажучи, 5-7 років в Естонії, в Росії чи десь за кордоном. І він повертається як герой», – додає пані Людмила.

Читайте повну версію інтерв’ю: «Ми живемо в епоху тотального популізму» – політолог Людмила Зубрицька про маніпулювання свідомістю виборців

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини