Парламентарії виступають проти перенесення вихідних днів

20.01.2021 22:59

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №4597 про заборону перенесення вихідних днів. Переносити вихідні планують заборонити підприємствам, установам і організаціям. Про це свідчать дані на сайті парламенту, передає "Соцпортал".

Ludy
Фото: iStock

Зазначено, що кожен рік Кабінет міністрів видає відповідні розпорядження про перенесення тих чи інших робочих днів, які є наступними після святкових або неробочих днів, мотивуючи своє рішення створенням сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціональним використанням робочого часу. Тобто, в разі, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

"Надмірна кількість переносів робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і в цілому формує негативну репутацію бізнеспотенціала України в світі", - зазначають автори документа в пояснювальній записці.

Підкреслюється, що перенесення робочих днів є "типовою радянською традицією, яка до сих пір зберігається в деяких пострадянських країнах, зокрема в Росії".

Також зазначено, що перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня, іноді - два рази на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника, яке не може бути знижений.

"Разом з тим, перенесення робочих днів іноді призводить до 4 неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, наступного за довгими вихідними", - йдеться в пояснювальній.

Зараз документ обробляється в комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Його глава, Галина Третьякова, є одним з авторів документа.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, президент запросив Байдена відвідати Україну.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини