Паркувальники проти депутатів Київради – права на паркомайданчики продаватимуть лише через Prozorro

"Стоп рейдерству автостоянок", "Кличко, зупини свавілля депутатів", "Балицька – рейдер". З такими гаслами працівники сфери паркування Києва зібралися сьогодні, 5 березня, під стінами КМДА – передала з місця події журналіст "СтопКору" Алла Легеза. 

Мітингарі вимагали у депутатів Київради не голосувати за проект рішення, який, за їхніми словами, порушує права працівників автостоянок. Рішення пленарного засідання сесії щодо запровадження продажу всіх паркомайданчиків виключно через систему ProZorro передбачає розірвання усіх попередньо укладених договорів КП "Укртранспарксервіс" із підприємцями та передачу вільних майданчиків на продаж через систему онлайн-торгів. Відповідний проект рішення подала депутат Київської міської ради Ольга Балицька.

За словами підприємців, вони не проти прозорих закупівель, проте вкладені інвестиції в облаштування автопарковок, а це по кілька тисяч доларів, їм ніхто не поверне. Орендарі паркінгів розраховували на автоматичну пролонгацію раніше укладених договорів і планували повернути вкладені кошти за кілька років.

"Не можна їх висувати на Prozorro, бо ми вважаємо, що це є корупційна схема, яка дозволить пані Балицькій і команді забудовників ці 600 об'єктів забрати й через півроку там почати будівництво багатоповерхівок, торгових центрів тощо. Її проект рішення не погоджений профільною комісією Київської міської ради. У четвер з голосу виносилося це рішення, воно не набрало три голоси, але зараз є інформація, що все-таки за вихідні провели перемовини й хочуть це питання протягнути", – каже представник Асоціації автовласників і власників автостоянок гаражно-будівельних кооперативів Євген Сагуйченко.

Підтримати мітингарів вийшли й депутати кількох фракцій, які стверджували, що проект рішення потребує доопрацювання і голосувати за нього вони не будуть.

Зрештою, на сесії більшість депутатів не дослухалась до прохань протестувальників. За проект рішення про продаж прав на паркомайданчики через е-систему Prozorro проголосували 64 обранці, "проти" – 0, "утримались" сімнадцятеро, двоє не голосувало.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини