Отруйне море: в Одесі закликають не купатися через “цвітіння” (фото)

01.07.2020 10:43

Фахівці Держпродспоживслужби не радять купатися біля узбережжя Одеси через так зване цвітіння води, викликане розкладанням водоростей, не рекомендують також споживати виловлені біля берега рибу та інші морепродукти. 

Фото: Держпродспоживслужба

"Вода на узбережжі Одеси раптово згустилася, як кисіль, та стала смарагдовою. Навіть у відкритому морі з'явилися величезні жовто-зелені плями… До берега прибилось багато водоростей, які під впливом високої температури повітря почали розкладатися. Тому ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області застерігає населення від купання у такій воді, особливо - дітей", - повідомляє пресслужба Одеського облуправління Держпродспоживслужби

more
Фото: Держпродспоживслужба

Фахівці Держпродспоживслужби зазначили, що "отруйні речовини, що супроводжують "цвітіння" морської води, здатні накопичуватися в організмах морських мешканців. Бажано утриматись від споживання морської риби, мідій, які виловлено в одеському прибережжі та причорноморських лиманах".

Зі свого боку обласний лабораторний центр МОЗ повідомив, що морська вода біля п'яти пляжів Одеси не відповідає санітарно-мікробіологічним показникам.

"У зонах рекреації морського водокористування на пляжах м. Одеси та Одеської області (Овідіопольський, Лиманський, Білгород-Дністровський, Кілійський, Татарбунарський райони) на санітарно-мікробіологічні показники було досліджено 93 проби морської води, з них не відповідало нормативним вимогам – 13 проб (пляжі м. Одеса: 13 ст. В.Фонтану, 16 ст. В.Фонтану, 10ст.В.Фонтану, "Аркадія", "Дельфін"", - йдеться в повідомленні.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини