Оточення Зеленського отримує «відкати» від будівництва доріг через родича? Під ВР провели акцію

06.07.2020 13:23

30 відсотків від вартості тендера. Така сума «відкату», яку можуть отримувати від загальної суми тендеру на ремонт доріг люди з близького оточення Президента Зеленського. Про це свідчать дані громадських активістів з ГО «Стоп корупції», які прийшли під ВР і озвучили усі факти порушень. Серед фігурантів схеми заробітку на ремонті українських доріг — народний депутат від партії «Слуга народу», виходець з «95 кварталу» Юрій Корявченков, відомий як «Юзік».

Onur
У ВР лобіюють корупцію під час ремонту доріг. Фото: СтопКор.

«Компанія «Онур» купувала у двоюрідного брата щебінь за завищеною втричі ціною. І ми тут проглядаємо корупційну складову в тому, що саме Юрій Корявченков входить до транспортного комітету, де фактично має можливість лобіювати інтереси компанії «Онур», яка, своєю чергою, дає «відкати» з усіх цих виграних тендерів через компанію його двоюрідного брата шляхом сплати за матеріали, за ненадані послуги. Таким чином збільшується ціна тендеру, зменшується конкурентність для того, щоб було місце для 30 відсотків «відкату» людям, які лобіюють інтереси «Онуру», — зазначив правозахисник ГО «Стоп корупції» Роман Литвин під час акції протесту під парламентом.

Зазначимо, що компанія «Онур» — дочка однойменного турецького гіганта, що будує автобани в Європі.

В Україні вона працює з 2000-х років і має скандальну репутацію.

Компанія фігурує щонайменше у 30 кримінальних провадженнях.

Більшість із них — за розтрату державних грошей, нелегальний видобуток матеріалів, підробку документів тощо.

Зараз «Онур» веде роботи одразу на кількох ділянках на Полтавщині на трасі М 03 сполученням Київ–Харків–Довжанський.

Як з'ясував «СтопКор», трасу через Полтавщину «Онур» будує із порушенням державних норм. Замість піску дорожники використовують глиняну суміш.

Додамо, що з початку 2017-го до квітня цього року, як свідчить система Prozorro, компанія виграла підрядів на 37 млрд грн.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини