«Остап Бендер тихо плаче у куточку» – броварчани «подарували» фірмам-забудовникам 10 мільйонів бюджетних гривень

13.12.2018 15:23

Наближені до столиці Бровари останнім часом забудовуються надшвидкими темпами. "За останні сім років забудували практично весь 4-й мікрорайон, а це декілька житлових кварталів, такі як "Лісовий", "Зелений", "Діамант", супермаркети: "Сільпо", "Епіцентр", "Новус" тощо", – розповідають місцеві жителі. Втім, у цієї перемоги є кілька цікавих нюансів.

За останні три роки з бюджету міста профінансовано розробку 188 проектів кошторисної документації вартістю понад 1,5 мільярди. А у бюджеті на 2019 рік передбачено виділення ще майже 700 млн гривень зі спецфонду на капітальні витрати, зокрема, до програми ЖКГ закладені кошти на розробку проектно-кошторисної документації для кількох десятків об’єктів.

Зокрема, в бюджет міста на 2019 рік закладено кошти на реконструкцію очисних споруд у сумі 50 млн грн та на будівництво дощової каналізації по вул. Фельдмана у сумі 32 млн грн.

"Хто ж із депутатів не проголосує за збільшення потужностей очисних споруд і будівництво каналізації, коли пропускна здатність комунікацій міста на межі?", – коментує керівник Броварського осередку "СтопКору" Роман Сімутін, – "А давайте розберемося, кому це потрібно?.. Збільшення очисних потужностей і будівництво каналізації потрібно новому ЖК "Квартал Алей", який буде зводити всім відомий "Альянс Новобуд", якому місто горить бажанням допомогти у розмірі 80 млн грн".

До речі, подібний "фінт" лобісти забудовника вже провертали раніше: на позаминулій сесії у суборенду передали 9 гектарів землі (за "Епіцентром"), де планується будівництво нового ЖК "Квартал Алей". Можливо, за це рішення броварські народні обранці й не проголосували б, якби не запакували його у красиву "обгортку": нібито там передбачено місце для нової школи.

"Замотали у гарну етикетку і подають під виглядом цукерки, а ви, громадо, їжте, живіть у своїх конурках, ходіть "прекрасними дорогами", плавайте човнами по дорогах і фінансуйте бізнесові проекти за власний кошт. Схема просто супер! Мало того, що вони зароблять шалені "відкати" на будівельних роботах, так ще й отримають вагому "подяку" від забудовника. Остап Бендер тихо плаче у куточку", – резюмує голова Броварського осередку ГО "Стоп Корупції".

Читайте також: Нью-Васюки під Києвом, або як броварські платники податків спонсорують прожекти корупційних “гросмейстерів”

Загалом за 2015-2018 роки з бюджету Броварів було витрачено 20 мільйонів гривень на розробку документації для 188 проектів загальною вартістю понад 1,5 млрд грн, а до програми ЖКГ на 2019 рік закладено кошти ще на декілька десятків проектів. І це при тому, що дохідна частина міського бюджету у 2017 році склала трохи більше ніж 950 млн грн, а у 2018 – 1,1 млрд, тобто виконати усе, що заплановано у "проектах", не було навіть фізичної змоги.

Як свідчить офіційна статистика, фактично у місті не реалізовано й половини всіх розроблених проектів, а це означає, що як мінімум 10 мільйонів на розробку проектної документації було витрачено дарма!

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини