Локдаун vs карантин: як одне повідомлення спантеличело країну?

Локдауну в Україні бути, але не відомо де і коли - це якщо резюмувати останні заяви наших політиків. Отже бути коли і як, з'ясовуватимемо разом.

osinniy lokdaun v ukraini
В Україні фіксують все більше випадків COVID-19 Ілюстрація: СтопКор

Півтора року тому в сучасному розмовному ужитку з'явилося нове слово - локдаун. З англійської - лок - замок, тобто термін промовистий - сиди, будь ласка, вдома. Всі ми минулої весни відчули як це - сидіти місяцями під замком. А між тим, за цей час суттєвих збитків зазнав малий і середній бізнес, який, на думку експертів, є найбільшим наповнювачем бюджету.

Чому в нашій країні локдауни запроваджуються через те місце, на якому люди переважно сидять - питання до наших можновладців. А поки до фактів - декілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що карантин можливий вже за тиждень, з 15 вересня. Це неабияк ошелешило пересічних мешканців, оскільки не так давно, наприкінці серпня Головний санлікар Ігор Кузін запевняв, що це станеться аж в листопаді.

Однак 3 вересня УНН з посиланням на власні джерела (на які саме, не вказано, тому ось в таких випадках треба бути особливо пильними) повідомило, що з 15 вересня введуть локдаун. Придивіться, це повідомлення навіть потрапило в категорію “ексклюзиву”. Йдеться про те, що “Обмежувальні заходи будуть стосуватися як роботи приватного сектору надання послуг: кафе, ресторанів, салонів краси та інших закладів, так і системи громадського транспорту, зокрема і метрополітену, користування яким буде обмежене через систему “Київ Цифровий”.

Цю інформацію, до речі, перепостило багато видань. Наше теж не виняток. Однак вона була не зовсім коректна.

Хтось, вочевидь, вирішив хайпанути на популярній темі локдауну.

Вже в понеділок в ефірі одного з телеканалів Кузін спростував інформацію про локдаун. Каже: з середини вересня Україна потрапить у так звану “жовту” зону. Про що йдеться: масові заходи можливі за участю не більше 1 людини на 4 квадратних метри, заповнюваність кінозалів і залів установ культури не більше ніж на 50%, а в спортзалах і фітнес-центрах має бути не більше ніж 1 людина на 10 квадратних метрів; обмежень за часом роботи закладів немає.

Тобто це ще не карантин, однак ексзаступник міністра охорони здоров'я в 2016-2018 роках Павло Ковтонюк заявляє: радіти рано, локдаун все одно буде, однак влада намагатиметься максимально відтянути цей момент.

Тож сегменти бізнесу, які досі вижили, можуть сміливо готуватися до панахиди за прибутками цього разу. З огляду на всі заяви - розпочнеться локдаун в листопаді і ймовірно до Нового року закінчиться, оскільки запроваджувати жорсткі обмеження на свята - рішення не те, щоб дуже популярне.

Однак Україна, звісно, не єдина країна, в якій діють карантинні обмеження - так, наприклад, в Туреччині ввели спеціальні ПЛР-тести для невакцинованих для відвідування концертів і театрів, та й Австрія планує дозволити доступ до розваг та гірськолижних курортів лише вакцинованим.

В Україні зробити щеплення можна чотирма вакцинами - AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer та Moderna. Незалежно від того, яку з них оберете саме ви, процедур має бути дві. На думку ж фахівців, щеплення - це єдиний шанс вберегти себе і своїх рідних під час пандемії.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини