Ошукані вкладники УПБ вимагають відшкодувати вкрадені інвестбанкіром Юркевичем два мільярди

Мільярди зниклих гривень, тисячі пограбованих вкладників та віртуозна схема обману: справу про виведення коштів з Укрпрофбанку називають чи не найбільшою фінансовою аферою останніх років. Як бізнесмен Анатолій Юркевич обікрав власну фінустанову, залишив із носом НБУ та вигадав, як не віддавати інвесторам бодай частину заощаджень – дивіться у новому сюжеті Наталі Дігтяр.

Активісти і правозахисники ГО «Стоп корупції» підтримали вкладників Українського професійного банку бізнесмена Юркевича, які зібралися на столичних Видубичах за адресою провулок Деревообробний, 5. Ошукані вкладники провели акцію під стінами банку, з якого за допомогою різних схем Юркевич вивів близько 2 млрд грн.

Вартість цієї споруди – майже 100 мільйонів гривень. Вона перебувала в іпотеці УПБ, в забезпечення наданого кредиту. Коли банк збанкрутував, пан Юркевич завдяки маніпуляціям із документами зміг вивести будівлю з іпотеки банку. Хоча кошти від продажу нерухомості могли б частково відшкодувати втрачені вкладниками гроші.

Upb_1
Ошукані вкладники вимагають повернення грошей Фото: СтопКор

Важлива деталь: після визнання структури Юркевича банкрутом Фонд гарантування вкладів виставив майнові права на цю будівлю на продаж на електронному торговельному майданчику «Прозорро». Торги виграла фінансова компанія «Інвестохіллс Веста». Однак стати повноцінним іпотекотримачем та власником так і не змогла.

Як розповідає юрист Олександр Пісаренко, після того, як фінансова компанія придбала активи проблемного банку, новими власниками активів було ініційовано судовий спір про визнання недійсними торгів з придбання певних активів УПБ компанією «Інвестохіллс Веста»

Що ж відбулося насправді? Цей цілісний майновий комплекс насправді колись належав компанії «Аверс», яка віддала його банку як заставне майно за взятий кредит. За день до того, як у банк ввели тимчасову адміністрацію, «Аверс» повертає собі у власність споруду — мовляв, кредит ми погасили і це підтвердив суд. І будівлю одразу перепродають іншій фірмі — «Вестерн Сервіс».

Важливо зауважити, що обидві компанії пов'язані з Юркевичем, тобто він все одно залишився при своїх інтересах. Натомість аудит банку, який провів Фонд гарантування вкладів, показав, що погашення кредиту — це лише чергова фінансова махінація.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини