Орлеанську діву продали союзники

23.05.2020 08:50

У битві при Комп'єні 23 травня 1430-го бургундці взяли в полон Жанну д'Арк, котру згодом вони продали англійцям. За два роки Орлеанську діву звинувачують в єресі й чаклунстві.

Жанна д'Арк народилась в селі Домремі на кордоні Шампані і Лотарингії в родині збіднілих дворян. Чула голоси архангела Михаїла і святої Катерини Олександрійської, вважала, що її доля – врятувати Орлеан і вигнати англійців з Франції. Оголошує військовим про свою місію. Карлу VI каже, що послана небом для порятунку Франції. Той вірить - призначає її полководцем війська, яке вирушало на визволення Орлеана у квітні 1429 року.

"Вона наша Орлеанська Діва" – скандують французькі солдати. Звільнення Орлеана стало переломним етапом у тривалій і кривавій війні. Перемоги слідували одна за одною. Влітку того року Карла урочисто коронують. По всій Франції переповідають легенди про чудесні подвиги Жанни.

23 травня 1430-го вона потрапила в полон бургундцям. Вони продали її англійцям В листопаді 1430 року Жанна була перевезена в Руан, над нею розпочався суд за звинуваченнями у єресі та зв'язку з дияволом. Інквізиція висунула 12 статей звинувачення.

30 травня 1431-го її стратили - спалили на вогнищі, ешафот оточили шеренги англійських солдатів. Коли полум'я згасло, кат піднявся на ешафот і знайшов там її серце. Перед стратою йому звеліли спалити все дощенту. Англійці боялися, що останки Діви розтягнуть на реліквії. Через 25 років після загибелі Жанна Д'Арк була реабілітована і визнана національною героїнею.

Джерело: Gazeta.ua

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X