“Опіати були, але це все черепно-мозкова травма” – лікар-нарколог Федірко заплуталась в показаннях на суді у справі Зайцевої

23.01.2019 11:06

Харківський нарколог Олена Федірко на судовому засіданні, яке відбулось 22 січня у справі про смертельну ДТП заявила, що на місці не можна було визначити в якому ж стані перебувала Зайцева. Про це інформує “Українська правда”.

За словами медика, вона виявила в учасниці ДТП звужені зіниці і нестійку ходу, проте ці ознаки могли свідчити як про вживання заборонених речовин, так і про черепно-мозковій травмі.

"Явних ознак наркотичного сп'яніння у неї не було. Висновки були зроблені пізніше, на підставі хіміко-токсикологічного дослідження", – розповіла Федірко.

За її словами, у водія Lexus взяли достатню кількість біологічних матеріалів, зокрема 30 мілілітрів сечі для аналізу і 30 мілілітрів – для зберігання.

Також вона додала, що ще два флакона крові було взято для аналізу крові на алкоголь та наркотики. При цьому Федірко зазначила, що у Харкові не роблять аналіз крові на наркотики по крові.

Судове засідання у справі Зайцевої Фото: скріншот

На запитання, чи показали результати аналізів, чи була Зайцева під дією наркотиків, вона заявила, що наркотиків виявлено не було. Але згодом, після кількох уточнюючих запитань, медик погодилася, що у фігурантки ДТП все таки були виявлені опіати.

"Скажіть, чи опіати є наркотиком?", – в черговий раз запитали у нарколога у суді, на що вона відповіла, що так, але попри це, продовжувала стверджувати, що Зайцева не була під наркотиками і припустила, що можливо вона приймала їх за кілька днів до аварії.

"Я була схильна, що у неї черепно-мозгова травма, після хіміко-токсиологічної експертизи також не прийшла до висновку, що вона була у стані наркотичного сп'яніння", – запевнила Федірко.

На питання, чому вона вирішила, що у Зайцевої травма голови, лікар сказала, що бачила, що у дівчини був удар, чи то голови, чи то плеча, але при цьому на питання учасників суду додала, що крові або синців не було.

"То скажіть нам ще раз, що було в сечі пані Зайцевої, опіати?", - знову запитав один із адвокатів.

"Так", – відповіла Федірко.

"То це наркотичний стан, чи ні", – знову запитав захисник

"Ні", – наполягала медик.

При цьому на уточнення, чи були у неї знайдені якісь ліки в аналізах, вона відповіла, що лікарських засобів у сечі не знайдено.

"То поясніть нам, наявність опіатів у сечі, що це значить?", – запитав адвокат.

"Що в організмі у неї були опіати, але стверджувати, що вона була під наркотичним сп'янінням стверджувати не можна", – заявила лікар.

На уточнююче питання, на які критерії медик покладалася, коли оглядала Зайцеву на ознаки наркотичного сп'яніння і як вона могла визначити, чи було сп'яніння чи травма голови, нарколог заявила, що "Зайцева була адекватна ситуації", а звужені зіниці і хитку ходу не могла розцінювати, як алкогольне або наркотичне сп'яніння, оскільки "у дівчини міг бути шок".

Після численних питань адвокатів щодо наявності наркотиків у Зайцевої, нарколог не змогла дати однозначної і чіткої відповіді.

Щодо того, чому вона понад півроку не з'являлася на виклики поліції, лікар заявила, що ніхто її не викликав, вона весь час перебувала вдома, жодного разу не виходила з квартири, а на дзвінки не відповідала, бо "не було світла".

Раніше ми писали: "Адвокат розповів з якою швидкістю рухалась машина фігурантки смертельної ДТП в Харкові Зайцевої".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини