Операція «тариф» – подробиці схеми незаконного збагачення на енергоринку

03.05.2019 12:08

У Солом’янському суді міста Києва розглядається справа щодо розкрадання коштів «Запоріжжяобленерго» Підозрюваний: екс-нардеп Дмитро Крючков, державним підприємствам заподіяно шкоди у розмірі 346 мільйонів гривень. Але хто насправді причетний до обкрадання компаній-гігантів енергоринку? Та якою схемою були виведені кошти з підприємств? Дізнавайтесь з матеріалу Марії Гураль.

Нагадаємо, «Енергомережа» уклала договори з «Запоріжжяобленерго», згідно яких, компанія Крючкова отримала право вимоги боргів від промислових підприємств. У результаті цього гроші за спожиту електрику надходили не постачальнику, а компанії «Енергомережа». Яка в своєю чергу мала розраховуватися з «Запоріжжяобленерго». Та підприємству кошти так і не надходили.

Як виявилося згодом за такою ж схемою Крючков обікрав іще кілька енергопідприємств. Та після того, як цією махінацією зацікавилось НАБУ, в 2016-му році бізнесмен тікає з країни. 2018-го року його затримали в Німеччині, а через рік повернули до України.

І вже 17 квітня 2019-го року екс-нардеп свідчить проти своїх спільників у залі судового засідання : «У мене відбулася зустріч з Ігорем Кононенко. Було запропоновано співпрацю. Я виставив зустрічні умови, в результаті чого було досягнуто домовленостей про спільну роботу. Стосувалися роботи обленерго, генеруючих компаній, ТЕС, Центренерго та ще певних підприємств».

Ігор Кононенко – народний депутат, перший заступник голови фракції «Блок Петра Порошенка». Про його причетність до незаконних оборудків в сфері енергоринку повідомили журналісти проекту «СХЕМИ», опублікувавши телефонну розмову пана Ігоря та Дмитра.

Зазначимо, що у розслідуванні йдеться і про не менш вагомий зв’язок Крючкова з братами-олігархами Суркісами, проти яких екс-нардеп дивним чином не свідчив в залі судового засідання.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини