Операція «приватизація»: МінАПК за копійки віддає майно «потрібним» людям?

За фактами порушень довкола колись успішного «Броварського оптового ринку» відкрито декілька кримінальних проваджень. Чому ж наразі результат від розслідування кримінальних справ нульовий? Більш того, за нашою інсайдерською інформацією «СтопКору», наразі ринок готують до приватизації. Докладніше про це – у спецрозслідуванні Христини Кришихи.

Зацікавлені особи з Міністерства АПК виставляють об'єкт на продаж для своїх за смішні гроші – всього 4 мільйони гривень, тобто 160 тисяч доларів. Це як вартість трикімнатної квартири у центрі столиці – без ремонту. Хоча у 2007 році вартість ринку оцінювали у 6 мільйонів гривень, а це за тодішнім курсом 1,5 мільйона доларів.

Схема "розбазарення" ринку

При цьому продаж об'єкта поки що не узгоджений з жодним органом управління міністерства АПК. Що знову суперечить всім законам про приватизацію. Та вочевидь у цьому міністерстві звикли заробляти на державному майні.

«Якщо подивитися реєстр, то МінАПК – це не просто якесь міністерство, це сотні державних підприємств, кожне з яких володіє майном на сотні мільйонів гривень, а якщо порахувати разом, то це мільярди. І ці мільярди, які не приносять державі ніякого прибутку – це мільярди, які потихеньку дерибаняться», - зазначає координатор ГО «Стоп корупції» Роман Бочкала.

Схожих розвалених державних господарств в Україні – безліч. За приблизними підрахунками журналістів, на балансі Міністерства аграрної політики та продовольства півтисячі таких підприємств. І тільки сотня з них реально працює.

Тож уже зараз громадська організація «Стоп корупції» готує розгорнуте звернення до МінАПК з проханням звернути увагу і вжити усіх необхідних заходів для того, щоб врегулювати це питання законними методами.

Також усі виявленні факти розкрадання державного майна ми передаємо на перевірку правоохоронним органам.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини