Операція “Ліквідація”: на Вінниччині закривають медколедж, студенти й викладачі мітингують під Офісом Президента

06.08.2019 16:36

Вони думали, що будуть надавати меддопомогу, оперувати. Проте єдина операція, яка світить студентам Бершадського медичного коледжу – це реорганізація. 

На Вінниччині закривають медколедж, студенти й викладачі мітингують під Офісом Президента

Через неплатоспроможність та відчутне зменшення студентів навчальний заклад хочуть закрити й приєднати його до Вінницького медичного коледжу імені Заболотного. Студенти й викладачі вийшли з протестом під Офіс Президента Зеленського. Акцію підтримали активісти ГО "Стоп корупції".

"Завдяки акції вдалося поспілкуватися з Ігорем Оприщенком – це провідний консультант-інспектор Головного департаменту регіональної та кадрової політики, який пообіцяв, що Офіс Президента буде сприяти розв'язанню проблеми", – розповів правозахисник ГО "Стоп корупції" Антон Клітний.

Активісти ГО "Стоп корупції" підтримали мітингарів

Навчальний заклад ризикує не отримати ліцензію на надання освітніх послуг на наступний рік. Студенти, які навчаються тут сьогодні, можуть не отримати дипломи державного зразка.

"З кожним роком у Бершадському медичному коледжі зменшується кількість студентів, якщо на 1.10 2014 року була 431 особа, то на кінець навчального року 2018 року – 271. За 2017 рік у навчальному закладі звільнилося 5 викладачів, у 2018 році звільнилося 17 осіб, зокрема 10 педагогів. Так, вартість навчання тут найдешевша – 14500 грн, але коледж не набирає студентів на навчання. На сьогодні величезні проблеми зі спецфондом, борг наближається до 100 тисяч. Тому вони зараз не можуть виплатити оздоровчі тим педагогам, які отримують заробітну плату зі спецфонду", – зазначила директорка департаменту охорони здоров'я ОДА Людмили Грабович.

Навчальний заклад ризикує не отримати ліцензію

За її словами, сьогодні Міністерство охорони здоров'я заборонило коледжу набирати студентів на бюджетну форму навчання, а чи буде достатньо контрактників, ще невідомо.

Тепер через так званий недобір студенти, що там навчались, змушені їздити за 200 кілометрів у Вінницький медичний коледж. Про це "СтопКору" розповіли колишні працівники закритого навчального закладу.

За їхніми словами, телефонними вказівками керівника Департаменту охорони здоров'я Вінницької ОДА Людмили Грабович був вчинений спеціальний недобір студентів.

"Вона подзвонила і сказала не брати студентів на контракт, набір абітурієнтів закінчився передчасно", – розповіли вони.

Наприкінці липня на зустріч до майбутніх студентів у Бершадь приїхав директор Вінницького медколеджу Іван Андрієвський. Він на підвищених тонах пояснив тоді студентам, що їх переводять, проте водночас заявив, що вони для нього як ярмо на шиї.

"Керівництво області запевняє, що зробить у Бершаді філіал Вінницького медколеджу, але поки нічого не відбувається, фінансування немає", – зазначають представники колективу навчального закладу.

Читайте також: "Дмитро Разумков розповів, що буде з пенсійною та медичною реформами".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X