Операція «декларація»: підробка документів «Бі Енерджетікс» зацікавила правоохоронців

Минулого року в Україні «зелений» тариф встановили понад двомстам об’єктів. Але з появою новітніх технологій до країни прийшли й нові схеми незаконного збагачення старих корупціонерів. Хто і за якою схемою обманює державу на десятки мільйонів гривень? Та який стосунок до цього має один із співробітників НАБУ? Дивіться ексклюзивне розслідування Марії Гураль.

Херсонська область, селище Мирне, сонячна електростанція потужністю 2300 кВт від компанії «Бі Енерджетікс». Будівництво станції розпочалось ще у 2011 році. Принаймні так написано ось у декларації про початок виконання будівельних робіт. На перший погляд, нічого незвичайного. Втім перевірка даного документа виявила вражаючі факти. Варто наголосити, що згідно із законом, хоча б одна неточність мала б ліквідувати ліцензію та забрати зелений тариф.

Пункт 1. Декларація зареєстрована в Херсонській області 23 грудня 2011 року. під номером ХС 08311120609. Та пошук в офіційному реєстрі показав, що документа з таким номером не існує. Натомість, дану декларацію «СтопКор» знайшов за зовсім іншим номером реєстрації та датою.

Пункт 2. Генеральним підрядником будівництва виступила компанія ТОВ «ІНТЕК-ІНЖИРІНГ» Вказаний номер телефону недоступний. Тож журналісти почали шукати інформацію про підрядника в офіційних реєстрах. І ось результати. Компанії з такою назвою не існує, та за цим номером ЄДРПОУ 35420929 зареєстровано товариство з схожою назвою ТОВ «ІНТЕК-ІНЖИНІРИНГ». Проте і директор, і місцезнаходження категорично відрізняються.
Стопкорівцям вдалось поспілкуватись з працівником цієї структури, з особою, що відповідала за виконання будівельних робіт – Олександром Щеглаковим, який повідомив: «Цей самий інжиніринг будував станцію в Семеновому, я в ньому працював, може вони написали моє прізвище в Херсоні, але я в Херсоні не був».

Пункт 3. Чи не дивно, що людина, яка мала б відповідати за будівництво станції, ніколи про неї і не чула? Та це ще не все. Підписантом декларації виступив директор ТОВ «Бі Енерджетікс» Сергій Сироватка.

Журналісти зателефонували за номером, вказаним у декларації. Слухавку підняла дружина пана підписанта, яка відповідати на питання категорично відмовилась. В чому причина такої реакції – незрозуміло. Тож представники «СтопКору» спробували зв'язатися з головним офісом ТОВ «Бі Енерджетікс», проте безрезультатно. За адресою реєстрації про таке підприємство навіть не чули, за другою адресою – теж ніхто не відчинив.

Зауважимо, що факти невідповідності внесення інформації в декларацію про початок виконання будівельних робіт зацікавили не лише журналістів, а й правоохоронні органи.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини