Оператор ГТС: “Газпром” зменшує транзит через Україну, щоб прискорити запуск “Північного потоку-2”

Газотранспортна система (ГТС) України готова надати "Газпрому" додаткові потужності для транзиту газу в Європу на тлі виниклого дефіциту. Однак російська корпорація відмовляється від цієї можливості для швидкого запуску "Північного потоку-2".

Pivnichnyi potok
Фото: UA.NEWS

Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на інтерв'ю генерального директора компанії "Оператор ГТС України" Сергія Макогона виданню "Forbs".

"Ми готові дати додаткові потужності для транспортування в зв'язку з дефіцитом газу в Європі. Але" Газпром "не використовує цю можливість", - сказав Макогон.

За його словами, таким чином російська корпорація має на меті якомога швидше ввести в експлуатацію "Північного потоку - 2".

Відзначимо, згідно з договором від 31 грудня 2019 року "Нафтогаз" є компанією-організатором транспортування російського газу і на замовлення "Газпрому" бронює у ТОВ "Оператор ГТС України" необхідні потужності.

Договір передбачає щорічне бронювання потужностей української ГТС для транспортування російського газу: у 2020 році-65 млрд куб. м, в 2021-2024 роках - 40 млрд куб. м щорічно.

Нагадаємо, голова правління компанії “Нафтогаз України” Юрій Вітренко заявив, що будівництво “Північного потоку-2” ще можна зупинити і вони будуть наполягати на подальшому введенню санкцій.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, президент США Джо Байден заявив, що будівництво “Північного потоку-2” вже неможливо зупинити.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини