ООН вимагає від Канади та Ватикану розслідування щодо знайдених останків 215 дітей

05.06.2021 16:23

ООН закликає канадську владу і католицьку церкву розслідувати обставини масового поховання, виявленого в колишній школі-інтернаті для учнів із числа корінних народів у Британській Колумбії (Канада), в якому перебували останки понад 200 дітей. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на заяву на сайті ООН, заява прем'єрміністра Канади Джастіна Трюдо та "Reuters".

Kanada internat
Фото: Twitter

Експерти ООН з прав людини закликали владу з'ясувати "обставини і обов'язки, пов'язані з цими смертельними випадками, включаючи судово-медичну експертизу знайдених останків, і приступити до ідентифікації і реєстрації зниклих без вести дітей".

"Судові органи повинні проводити кримінальні розслідування щодо всіх підозрілих випадків смерті і тверджень про тортури і сексуальне насильство по відношенню до дітей, розміщених у школах-інтернатах, а також притягувати до відповідальності і карати винних і приховувачів, які, можливо, ще живі", - йдеться у заяві.

У свою чергу, прем'єрміністр Канади Джастін Трюдо заявив, що католицька церква повинна взяти на себе відповідальність за свою роль в управлінні багатьма канадськими школами-інтернатами для дітей корінних народів.

"Як католик, я глибоко розчарований позицією, яку католицька церква зайняла зараз і в останні роки... Ми очікуємо, що Церква активізується і візьме на себе відповідальність за свою роль у цьому", - сказав Трюдо.

Разом з тим, Папа Франциск у суботу зустрівся з двома канадськими кардиналами з Ватикану, Майклом Черні і Марком Уеллі.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Данілов і Ляшко поскандалили в прямому ефірі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини