ООН та ЮНІСЕФ оцінять дії суддів з Кропивницького у справі викрадення 7-річного Єгора Твердохліба

Справедливий суд чи порушення прав дитини? У Кропивницькому після кількох годин очікування судді так і не допитали семирічного Єгора Твердохліба, чиє викрадення прямо зі школи організувала власна матір. Чому слуги Феміди вчинили саме так? Намагалась з’ясувати Алла Легеза.

Для цього команда «СтопКору» вимушена була вдатися до хитрощів, аби знімальну групу пропустили всередину і не «відфутболили» завчасно: журналісти пробралися на слухання іншої справи, головуючим суддею якої був головуючий у справі викрадення школяра Олександр Карпенко. Однак пан Олександр відмовився від докладних коментарів.

Ми намагалися зустрітися зі ще однією суддею у цій справі Світланою Єгоровою, але її помічниця культурно нам відмовила.

Згідно з порадою, звернулися ми і до судді-спікера апеляційного суду, на зустріч із якою чекали щонайменше 5 годин.

«На дане судове засідання було надане клопотання мамою дитини про те, що з певних обставин вона не може з’явитися до суду. На цю заяву зважила колегія суддів, і ухвалою було вирішено про відкладення розгляду справи на наступну дату», – розповіла суддя-спікер Кропивницького апеляційного суду Людмила Дьомич.

Причиною неявки мами Олени Тверохліб на засідання стало нібито те, що вона очікує в Австрії на черговий суд щодо опіки над спільною старшою донькою.

Kropyvnytsky6
Засідання в Австрії вже відбулося 22 вересня Фото: скріншот

Однак до редакції «Стопкору» потрапили документи, де вказано, що зазначене засідання в Австрії вже відбулося 22 вересня і жодного слухання 1 жовтня не планувалося. Тобто цілком ймовірно, що Олена Твердохліб попросила перенести засідання без поважних причин. Та й без того присутність матері для допиту Єгора була необов’язковою.

Аби отримати правову і кваліфікаційну оцінку діям суддів, представники «СтопКору» звернулися до кількох організацій, що опікуються правами дитини, в тому числі до українських представництв ООН та ЮНІСЕФ.

Наразі справа в апеляції не закрита, а саме кримінальне провадження щодо викрадення та незаконного утримання дитини в неволі досі не передали до суду попри наявні докази. Як події розвиватимуться далі – ми повідомимо невдовзі.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини