Онлайн-ЗМІ не можна обмежити адміністративними методами, – нардеп Гетьманцев щодо закону про медіа

Чіткі правила для усіх чи наступ на свободу слова? Новий закон про ЗМІ викликав бурхливу реакцію у медіаспільноті. А що думають про нього самі депутати? Хто підтримує, а хто – категорично проти? З народними обранцями спілкувалась Христина Кришиха.

Закон про медіа? Ні, не чув. «Слуга народу» Олександр Корнієнко ошелешив журналістку зізнанням, що взагалі нічого не знає про такий законопроєкт. Натомість його колеги за фракцією більш обізнані.

Інтернет-спілкування та онлайн-ЗМІ неможливо обмежити будь-якими адміністративними засобами, вважає Данило Гетьманцев. Адже це зашкодить лише тому, хто намагається їх обмежувати.

Getmantsev
Інтернет-ЗМІ неможна обмежувати адміністративно, - Гетьманцев Фото: СтопКор

Ще один представник пропрезидентської політсили Олександр Куницький стверджує, що не підтримує проєкт документа у тому вигляді, в якому він існує зараз. Схиляється до необхідності відкладення голосування за закон на час обговорення з медіаспільнотою й Олександр Качура.

Зате їхня колега Євгенія Кравчук запевняє: документ вже начебто був доопрацьований у тісній співпраці з європейськими експертами і суттєво змінився з першого слухання. Тому голосувати за закон – потрібно. Та й взагалі він дасть Україні доступ до десяти європейських грантових програм.

Понад те, за її словами, закон підтримують гравці ринку і представники телерадіокомпаній. Хоча голова Нацспілки журналістів Сергій Томіленко публічно заявляв про ризики для незалежних медіа, які несе в собі документ.

А от фракція «Європейська солідарність» голосувати за законопроєкт взагалі не збиралась, оскільки вбачає в ньому загрозу для свободи слова – базового принципу демократії. Про це заявив нардеп Олексій Гончаренко.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини