Олексій Чернецький дурить НАЗК? Журналісти знайшли прихований будинок військового аудитора

Олексій Чернецький перевіряє військові установи, а журналісти «СтопКору» перевірили його майно. Двоповерховий будинок заступника директора Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони на 10 сотках землі під Києвом не зазначений у декларації полковника. Докладніше про це у рубриці «За парканом» розповів Денис Гойко.

Олексій Чернецький зводить симпатичну хатинку у селі Шевченково – всього в 4 км від Києва, серед розмаїття елітних будинків та котеджів.

10 соток землі належать самому заступникові директора Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони. Згідно з декларацією, земельну ділянку Олексій Чернецький придбав у березні 2020 року за 95 тисяч гривень.

Хоча на сайтах з продажу нерухомості, такі ділянки оцінюють удесятеро дорожче – від 1,2 млн грн, зазначає журналіст Денис Гойко. А об’єкта будівництва взагалі чомусь немає в декларації військовика.

Chernetskyi1
Олексій Чернецький зводить маєток під Києвом Фото: СтопКор

Вартість такого двоповерхового будинку з гаражем становить приблизно у 4,5 млн грн.

Цікаво, звідки Олексій Чернецький узяв гроші на таке обійстя?

Адже зарплата полковника за минулий рік становить 527 тис. грн, а суттєвих додаткових надходжень він не має. Проте у 2018 році придбав BMW за 654 тис. грн. Можливо, добре заробляє дружина військового аудитора?

За 2017 та 2018 рік, відповідно до декларації Чернецького, доходи його дружини від підприємницької діяльності відсутні. Проте вже у декларації за 2019 рік дохід дружини від підприємницької діяльності сягнув 1 086 245 грн.

Професійна нива пані Чернецької — «Консультування з питань комерційної діяльності й керування».

Chernetskiy
Олексій Чернецький Фото з відкритих джерел

Крім того, ФОПу дозволено інші види, а саме: надання послуг перекладу, діяльність у сфері права та діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту, консультування з питань оподаткування.

За дивним збігом обставин, усі ці напрямки збігаються з діяльністю самого Олексія Чернецького.

Якщо взяти до уваги, що його дружина юридичної освіти не мала, це може свідчити про існування ознак фіктивності ФОП.

Цікаво, що вже у декларації за 2020 рік полковник не вказує інформацію про дохід, отриманий його дружиною від підприємницької діяльності. Він просто зазначив, що «член сім'ї не надав інформацію».

Усе це може свідчити про ознаки порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» в частині умисного неподання інформації про доходи близьких людей, про яку було декларанту відомо. А також – про будинок, який зводиться під Києвом.

Нагадаємо:

  • За перший квартал 2021 року підрозділом внутрішнього аудиту Міноборони виявлено збитків на суму лише 97 млн грн, що в порівнянні з сумою у 2,3 млрд грн за весь попередній рік виглядає досить сумнівно.
  • У матеріалах перевірок, підписаних Олексієм Чернецьким, фахівці виявили численні розбіжності та невідповідності сум, відсутність доказової бази для відповідних аудиторських висновків.
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини