Олександр Свіщов-Сєдой: розкрадання “Укрспирту” та небезпечне будівництво в Росії

Відомі бізнесмени вважають за краще не згадувати про молодість. Так, деякі просто мовчать, розуміючи, що бурхливі 90-ті їм так чи інакше відгукнуться. Справжню біографію, деталі бурхливого минулого російського бізнесмена та чим відомий Олександр Свіщов-Сєдой – сьогодні мало хто знає, однак події минулого продовжують жити в пам'яті людей.

Svishev
Олександр Свіщов-Сєдой російський бізнесмен, "смотрящий" часів Януковича Фото: bagnet.org

За часів українського експрезидента Віктора Януковича Олександр Свіщов-Сєдой займався розкраданням і переправленням до Росії необлікованого спирту з заводів "Укрспирту". Завдяки своїм знайомствам він зміг отримати вплив в департаменті оподаткування підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України.

Коли Янукович втік до Ростову, РФ, Свіщов продовжив розкрадання українського спирту з наступною контрабандою продукту в Європу і окупований Крим.

В активі бізнесмена Свіщова також контрабанда сигарет з Білорусі в Росію та інші схеми збагачення в колишніх республіках СРСР і в цьому йому допомагає активна участь його сина-політика в міжнародних громадських організаціях і зв'язку самого Свіщова у митному російсько-казахському союзі.

На сьогоднішній день проєкти Олександра Свіщова-Сєдого набагато масштабніші і небезпечніші

Так, у 2014 році Свіщова згадував у своєму розслідуванні Олексій Навальний. Тоді мова йшла про участь компанії, яку контролював бізнесмен, в Олімпійському будівництві, яка без досвіду подібних робіт, займалася зведенням керлінг-арени. Компанія отримала підряд на будівництво арени "Льодовий куб" завдяки зусиллям сина-політика, який постійно намагається не світитися, а батькові допомагає заробляти за двох його досвід кримінальної участі у великих будівельних об'єктах союзного значення.

Так нещодавно гучна справа бізнесмена Свіщова та його сина була пов'язана з будівництвом Московської канатної дороги до мундіалю. У 2016 році стара дорога між Воробйовим горами і Лужниками була демонтована у зв'язку з плачевним технічним станом. Після цього було вирішено звести нову, сучасну, довжиною 720 метрів, до чемпіонату з футболу. Підконтрольна Свіщову компанія "Московські канатні дороги" повинна була реалізувати цей проект. Будівництво не тільки не вклалася у визначені терміни, а й обросло скандалами. Організатор проекту шоумен Михайло Верега і його реалізатор Олександр Свіщов-Сєдой, не потурбувалися про отримання дозволу на будівництво в Головдержекспертизи РФ. Такий дозвіл має бути отриманим ще на етапі проектування, оскільки канатна дорога - проект підвищеної небезпеки.

Відкриття дороги було зрушено з весни на кінець листопада 2018 року і почала функціонувати тільки у грудні. Як повідомило керівництво спорткомплексу "Воробйови гори", офіційною причиною перенесення відкриття було оголошено те, що станція в районі стадіону Лужники була в "чистій зоні", тобто зоні, закритій на час чемпіонату.

Те, що канатна дорога не відповідала вимогам безпеки ФІФА ніде не афішувалося, розповів глава компанії "Мосспорттех" Микола Диваков, котрий виступав технічним замовником канатної дороги.

Зазначається, що інвестор Верега спробував отримати дозвіл Головдержекспертизи постфактум, заявивши, що документи подаються повторно. Голова Ради депутатів Гагарінського муніципального округу Олена Русакова нагадала, що Воробйови гори вважаються складним і, що важливо, небезпечним районом через зсуви. Канатна дорога без дозвільної документації, вважається самобудом і за законом повинна бути знесена. Звичайно, з таким масштабним проектом це було важко. Решта його інвестори так і не були названі, а вартість становить приблизно 10-15 млн. євро. В результаті, вся дозвільна документація була оформлена заднім числом і дорога була запущена.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини