Одноразові рукавички за 360 грн: призначенець Милованова ледь не довів держпідприємство до банкрутства

26.11.2019 18:00

Неефективні чи просто неугодні? Нещодавно 43 державних підприємства позбулись своїх керманичів та отримали нових виконувачів обов’язків. Про перші звільнення та загадкові призначення міністра Милованова дивіться у новому сюжеті Алли Легези.

Майже одразу кадрові чистки торкнулись державного підприємства «Центр експертизи та сільгосппродукції». Тут відсторонили керівника, який за 9 місяців покращив показники рентабельності підприємства у 4 рази шляхом викорінення корупційних схем, що існували на підприємстві протягом років.

Як наголошує заступник директора ДП «Державний центр сертифікації сільгосппродукції» Олександр Сєдов, на момент початку виконання ним своїх обов'язків на рахунках підприємства було 580 тис. грн, станом на 1 листопада 2019 року ця сума сягнула вже 19 мільйонів.

Та попри показані результати Сєдова усунули й призначили нового виконувача обов’язків – Олександра Капустинського, який у 2017-18 рр. вже керував підприємством і ледь не довів його до банкрутства.

Попри результати, Сєдова від керівництва усунули і призначили Капустинського

За словами заступника директора Центру сертифікації Марії Стеценко, підприємство систематично розграбовували протягом попередніх років шляхом проведення закупівель за завищеними цінами.

«Наприклад, рукавички для наших лаборантів закуповувались за вартістю 360 грн за упаковку. Ми уклали договір, і зараз упаковка рукавичок коштує 90 грн. Крім того, є таке обладнання, яке використовується в лабораторних дослідженнях – термогігрометри. Вартість гігрометра сягала 3,5 тис. грн, а можна купити його і за тисячу», – наводить конкретні приклади пані Марія.

Закупівлі за завищеними цінами проводили й у регіональних філіалах, також зафіксували видачу нібито безоплатних сертифікатів. І це далеко не усі корупційні схеми, які успішно застосовували попередні очільники та які намагався ліквідувати пан Сєдов.

Порушення стосувались як господарської діяльності, так і фінансової дисципліни – зокрема, підприємство проводило закупівлі у фізичних осіб-підприємців, які не мають права на відшкодування ПДВ.

Завдяки ліквідації корупції на підприємстві Центру сертифікації вдалося покращити усі фінансові показники. За цей кошт поповнили й Держбюджет у 3 рази більше, ніж при попередньому керівництві. Ці та інші показники врахували загальнодержавні рейтингові організації.

Проте цифри й нагороди, вочевидь, не аргумент для нового міністерства.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини