Одеський обласний прокурор використовує справу ОНМедУ для власного піару – журналісти (відео)

Одеський національний медичний університет знову лихоманить. Цього разу блокуванням роботи одного з найбільших вишів і зривом підготовки майбутніх лікарів у надскладний для країни період зайнялися… прокурори. Хто і навіщо намагається знову «розхитати» ситуацію довкола медичного навчального закладу? І чому одеські правоохоронці, попри жорсткий карантин, проводять масові обшуки у науковців? З місця подій розповідає журналіст Наталія Мальцева.

Ілюстрація: СтопКор

Нагадаємо, 23 березня, у розпал всеукраїнського карантину, співробітники Одеської міської прокуратури №3 з численними порушеннями провели обшуки в ректораті ОНМедУ та в оселях кількох працівників вишу. А вже наступного дня в одного з прокурорів діагностували COVID-19.

Правоохоронці не використовували засоби індивідуального захисту, наражаючи на небезпеку інфікування безліч людей. Крім того, проведення слідчо-оперативних заходів у квартирах науковців, які не мають відношення до суті справи (посадовцям ОНМедУ «шиють» фінансові махінації) є більш ніж сумнівним.

Обшукували ОНМедУ під час карантину Фото: СтопКор

Варто додати, що журналістам «СтопКору» у міській прокуратурі №3 Одеси категорично відмовилися надати будь-які коментарі про протиправні обшуки та відправили медійників до обласної прокуратури. Чому саме туди? Адже справою нібито мають займатися саме міські прокурори?

Як стало відомо «стопкорівцям», сумнозвісні обшуки, якими керувала скандальна прокурорка Оксана Острік, ініціював прокурор Одещини – Максим Вихор.

Інсайдери стверджують, що таким чином Максим Анатолійович просто намагається зміцнити власні позиції, адже дотепер у його активі — жодної розкритої резонансної справи.

«Це, звісно, викликає неабияке незадоволення в Офісі Генпрокурора. Тож, аби втриматись у своєму кріслі, прокурор вирішив нашвидкуруч «пропіаритися» на справі Одеського медуніверситету», – коментує репортер Наталія Мальцева, яка зараз перебуває в Одесі та проводить журналістське розслідування.

Максим Вихор Фото: GolosUA

Зауважимо, пана Вихора призначили головою прокуратури Одеської області у жовтні 2019 року. До цього він майже двадцять років працював на оперативних та керівних посадах в органах Служби безпеки України.

За даними ЗМІ, полковник Вихор був співробітником Управління Служби безпеки України в регіоні – скандально відомого відділу «К», який займається боротьбою з корупцією та оргзлочинністю. Після звільнення з СБУ Максим Анатолійович претендував на посаду керівника Миколаївського обласного відділення ДБР та працював на одній із прокурорських посад у Генпрокуратурі.

У декларації прокурора – житловий будинок і земельна ділянка у Голій Пристані на Херсонщині та понад 700 тисяч гривень готівкою.

Наприкінці лютого цього року одесити пікетували будівлю регіональної прокуратури, вимагаючи від пана Вихора звільнити одного з його заступників, який фігурує у справі про смертельну ДТП.

Нагадаємо, колотнеча довкола ОНМедУ триває з літа 2019 року. Не зумівши свого часу силою захопити будівлю ректорату, рейдери з розпущеної Наглядової ради ОНМедУ розпочали брудну медіакампанію проти незаконно звільненого ректора та окремих посадових осіб вишу. На жаль, до ції війни залучені й одеські прокурори. Вони, потураючи Дубініній та Аймедову, намагаються чинити перепони діяльності університету.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини