Одеська група «Трансшип» зареєструвала представництво в Росії та сплачує податки країні-агресору

09.06.2020 13:00

Фірми бізнес-імперії «Трансшипу» працюють і в анексованому Криму, і на території Росії, сплачуючи там мільйонні податки, які пізніше у вигляді військової техніки та найманців повертаються на український Донбас. Невже російська агресія та запроваджені санкції ніяк не вплинули на бізнес власника групи компаній Андрія Іванова? З’ясовував Кирил Вольний.

Команда «СтопКору» продовжила вивчати відкриті джерела, і ланцюжок знайдених фактів привів нас до анексованого Криму.

Після появи на півострові «зелених чоловічків» більшість українських підприємців та великих компаній вимушені були вивезти свій бізнес з Криму, а у когось активи «віджала» проросійська влада.

Згідно з українським законодавством, будь-яка підприємницька діяльність між окупованим півостровом та Україною заборонена. Ба більше, санкції, які запровадили Сполучені Штати та Європейський Союз, забороняють працювати в Криму і закордонним корпораціям.

Як коментує економічний експерт Сергій Фурса, коли йдеться про Крим, діяльність компанії має підпадати під санкції США.

«Ми знаємо, що саме тому в Криму немає ані російських банків, ані жодних міжнародних корпорацій, тому що там небезпечно. І, власне кажучи, компанія, яка починає вести бізнес у Криму, потрапляє під санкції і більше не зможе оперувати в нормальних юрисдикціях», – наголошує фахівець.

Утім, ані санкції, ані анексія Криму не завадили компаніям Іванова продовжити свою діяльність на півострові: за даними з сайту компанії, щороку в Керченській протоці тільки з танкерами, які транспортують нафтопродукти, судна «Трансшипу» проводять більш як 300 швартових операцій.

ТОВ "Трансшип" фігурує у кількох справах, пов'язаних з незаконним обслуговуванням російських суден

Саме в Керчі, ще до анексії півострову, працювало одне з підприємств бізнес-імперії Андрія Іванова – фірма «Трансшип-агент».

Дані про неї збереглися в українських реєстрах: керівник – Станіслав Голодяєв, фірма зареєстрована в 2008 році, в Керчі, на вулиці Вишнева, будинок 1. Що з нею сталося після анексії – невідомо.

Та найцікавіше на нас очікувало далі: вивчивши інформацію в російському реєстрі юридичних осіб, ми знайшли дані про компанію, яка була зареєстрована в Криму в 2015 році, вже після анексії. І російська фірма виявилася братом-близнюком української.

У російських документах назва компанії ідентична – ТОВ «Трансшип-агент». Директор той же – Станіслав Голодяєв. Юридична адреса теж збігається: Керч, вулиця Вишнева, 1. Різниця лише в даті реєстрації: заснована вона вже при російській владі, у січні 2015-го. Справно сплачує податки до бюджету РФ, за рік їхня сума сягає одного мільйона рублів.

Та найцікавіше – це засновники цієї кримської фірми: вже знайома нам ТОВ «Трансшип», Україна, місто Одеса, вулиця Маразліївська, 8. І саме на цю адресу зареєстровано більшість компаній групи «Трансшип».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини