Очищення МінАПК: НАЗК перевіряє статки Ахіджанова, уряд звільнив Андронова

04.10.2019 10:15

Як в Україні знищують потужні аграрні комплекси та кому вигідно залишати без керівників держані фірми? За інформацією з інсайдерських джерел у МінАПК стало відомо, що у схемах агропідприємствами був задіяний держсекретар міністерства Андронов, а ініціював їх голова фінансового департаменту Баграт Ахіджанов, котрий вже неодноразово фігурував у розслідуваннях «СтопКору». Подробиці – у сюжеті Христини Кришихи.

Нагадаємо, журналісти виявили на рахунках у Баграта Рафіковича і його дружини Жанни в різних банках понад три мільйони гривень, майже 70 тисяч доларів та ще 23 тисячі у євро. А крім цього у пані Ахіджанової – ще 800 тисяч гривень готівкою.

А тепер звернемо увагу на зарплату можновладця. У місяць – приблизно 37 тисяч гривень, а за рік це лише трохи менше ніж півмільйона. Майже такий самий дохід і в дружини.

При цьому зареєстрованого бізнесу на ім'я дружини ми також не знаходимо. Тож звідки такі суми у подружжя– залишається загадкою.
Окрім цього журналісти «СтопКору» з’ясували, що чиновник проживає у квартирі, яку зареєстрував на ім'я доньки, в одному з найдорожчих кварталів навіть не Києва, а України – Новопечерських Липках. І ці дані не вніс у свою декларацію. Хоча, як державний чиновник, мав це зробити обов'язково.

ЖК "Новопочерські липки", в якому проживає Ахіджанов

«Відповідно до закону України про очищення влади, відповідно до закону по запобіганню корупції, суб’єкт декларування, тобто держслужбовець, обов’язково має вносити дані відомості в декларацію. Це не тільки те майно, котре є правом власності даного суб’єкта, але і те майно, котрим він користується», - наголошує начальник юридичного відділу ГО «Стоп корупції» Роксолана Арійончик.

Як і тоді, так і зараз ми зробили все можливе, щоб отримати коментар Баграта Ахіджанова. Відправили запит на Міністерство АПК, на особисту пошту чиновника, та відповіді й досі немає.

Наразі НАЗК проводить детальну перевірку усіх зібраних нами фактів про статки Баграта Ахіджанова. А от Владислав Андронов, державний секретар Міністерства АПК, вже звільнений з посади Кабінетом Міністрів України. https://www.kmu.gov.ua/ua/news/uryad-prijnyav-nizku-kadrovih-rishen.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини