Очільника Нацбанку Шевченка впіймали на оціночному судженні у справі “Аркади”?

14.09.2020 18:31

Керівника Національного банку України Кирила Шевченка запідозрили в оціночному судженні, яке суперечить реальним фактам. Про це редакції “СтопКору” стало відомо з адвокатського звернення Павла Шершньова до регулятора.

Kirill Shevchenko nbu
Кирило Шевченко Фото: НБУ

Ідеться про заяву Шевченка, яку він зробив 26 серпня під час пресбрифінгу щодо ситуації навколо банку “Аркада”.

«Коли ми говорили про шахрайську схему, я мав на увазі те, яким чином з балансу банка зникла будівля ось тут, на вулиці Ольгинській», сказав він.

 

Адвокат припускає, що йшлося про законну угоду, укладену між ТОВ “Будеволюція” (забудовник “Аркади”) та його клієнтом, громадянином України Олегом Неліним. 

У забезпечення виконання зобов'язань за вищевказаним договором позики між банком “Аркада” та Олегом Неліним, даним договором було передано в іпотеку нерухоме майно (офіс банку) за адресою м. Київ, вул. Ольгинська, 3. 

За словами адвоката Шершньова, вказана інформація одразу ж з'явилася у загальнодоступному Державному реєстрі.

“Боржником було допущено численні порушення умов договору в частині строку повернення позики. 3 метою усунення порушень умов договору позики, на адресу боржника та іпотекотримача були направлені вимоги про усунення порушень, що залишися без виконання. За таких обставин на предмет іпотеки у передбаченому чинним законодавством України порядку було звернено стягнення”, зазначає адвокат.

shershniov
Павло Шершньов Фото: скріншот

Як наслідок, кредитору нічого не залишалося, як звернути стягнення на предмет іпотеки, а відтак на даний момент власником нежитлового будинку-комплексу приміщень банку “Аркада” вимушений був стати Олег Нелін.

26 серпня 2020 року відбувся брифінг щодо ситуації навколо банку “Аркада” за участі голови Національного банку України Кирила Шевченка, секретаря Ради національної безпеки і оборони Олексія Данілова, голови Служби безпеки України Івана Баканова, Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка та директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлани Рекрут.

“Під час виступу на пресбрифінгу щодо ситуації навколо банку “Аркада” головою Національного банку України паном Кирилом Шевченком зроблено заяву, відповідно до якої він стверджує, що вищеописаний правочин, у тому числі звернення стягнення на предмет іпотеки, є шахрайською схемою, відзначив адвокат Павло Шершньов.

З метою уникнення непорозумінь та неоднозначного тлумачення висловів голови Національного банку України адвокат звернувся із запитом з наступними питаннями до регулятора:

  1. Чи стосується зміст офіційної заяви очільника НБУ щодо шахрайської схеми позики, яку надав Нелін Олег Володимирович?
  2. Які встановлені юридичні факти або інші законні підстави слугували причиною стверджувати про злочинний характер правочинів: іпотечного договору, договору позики та звернення стягнення на предмет іпотеки?
  3. Надати характеристику офіційної заяви: чи є вона фактичним твердженням чи оціночним судженням?
  4. Чи вживались (будуть вживатись) заходи щодо спростування вищенаведеної інформації з офіційної заяви щодо шахрайської схеми?

Зазначимо, раніше ЗМІ повідомляли про те, що будівлю головного офісу банку “Аркада”, яка наразі є заарештованою, “державна машина” через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб збирається просто-напросто “віджати” у законного власника – не розібравшись у ситуації в повній мірі, його заздалегідь визнали винним у конфліктній ситуації, що склалась навколо банку та його довірителів. 

Сам інвестор Олег Нелін не очікував, що погодившись допомогти банку відновити будівництво незавершених об’єктів, сам може залишитись без коштів та без заставного майна, яке гарантувало повернення позики. Про це він розповів журналістам телеканалу “Інтер”. 

“У вересні 2019 року мені надійшла пропозиція про кредитування компаній, пов'язаних із банком "Аркада", для відновлення будівництва житлових комплексів в сумі 10 мільйонів доларів. Я вніс свої гроші та ще взяв гроші свого партнера і вклав у цей проєкт. У мене були абсолютно правильні погляди на ведення бізнесу, я плачу податки, вклав гроші, щоб люди почали отримувати житло своє”, заявив Нелін.

Oleg Nelin
Фото: скріншот

“І тепер склалася парадоксальна ситуація. Я вклав 10 млн доларів у вітчизняного забудовника, намагався допомогти відновити будівництво, а тепер мене намагаються зробити шахраєм, страждає моя репутація, проводяться обшуки,  я ходжу на допити. Тепер я розумію, що в нашій країні з інвесторами можуть зробити все, що завгодно, за надуманими звинуваченнями”, зазначив Нелін.

Захисник та адвокат Неліна Павло Шершньов вважає дії Нацбанку щодо безпідставного та прилюдного звинувачення в нібито шахрайській схемі тиском на інвестора. 

Інвестор та його захисник сподіваються, що голову Нацбанку та Фонду гарантування вкладів ввели в оману і наполягають, що будуть відстоювати свою позицію в правовому полі.

Для надання відповіді-роз'яснення офіційної позиції Голови НБУ у регулятора є 5 робочих днів. Тож будемо з нетерпінням очікувати на офіційне тлумачення ситуації.  

Вони також заявили, що боротимуться й надалі, а якщо їх не почують звертатимуться до міжнародних правових інституцій.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини