Очільника Держаудитслужби звільнили після перевірки компанії “Онур”

03.07.2020 16:00

Недоторканний забудовник: чому за роки ймовірних зловживань на тендерах «Онуром» АМКУ жодного разу не відреагував на ці факти? Порушені десятки кримінальних справ щодо нечесно проведених тендерів, а Антимонопольний комітет не побачив жодної змови за ці роки, і тільки зараз начебто розпочав перевірку. Докладніше про це – у сюжеті Алли Легези.

Турецькі дорожники найімовірніше завжди виграють тендери завдяки попередній змові та узгодженості дій з іншими учасниками торгів, припускає колишній очільник сектору інфраструктури і транспорту офісу ефективного регулювання відомого BRDO Владислав Притоманов.

І якщо менш популярні компанії не допускають до торгів через довідки не тієї форми, то у випадку з “Онуром” тендерні комісії ладні закрити очі навіть на липові документи фінансової звітності, як це було у 2016 році.

Onur1
"Онур" фігурує в кількох десятках кримінальних проваджень Фото: СтопКор

Ми сподівалися на коментар від “Онура”: надіслали запити до ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл”, офіс якого зареєстрований в Києві, та Представництво “Онур Тааххут”, що у Львові. Оскільки у визначений законом термін письмової відповіді ми так і не отримали, поїхали до них в офіс.

Та якщо у Львівському представництві наш запит хоча б зареєстрували і пообіцяли на нього відповісти, то у столичному офісі правозахисникам навіть не відчинили двері.

У правоохоронних органах десятки відкритих кримінальних справ за нечесно виграні торги, змови «Онура» під час аукціонів та завищення вартості робіт. Чому ж їм не дають рух? Питання риторичне, зважаючи на те, що торік працівники ДБР завели справу на полтавських поліцейських за почате провадження проти турецької компанії.

У листопаді 2018-го правоохоронці затримали директорів “Онур Тааххута”, радгоспу «Хорольський» і товариства “Захід-Інвест Груп” за нелегальний видобуток ґрунтів у Полтавській області, що завдало державі збитків на 240 млн грн.

До слова, екскерівник Держаудитслужби Ігор Буграк поплатився посадою за дивних обставин. Цьому передувало зобов'язання служби розірвати договір з “Онуром”, бо той не подав потрібних документів у тендерній пропозиції. Невдовзі після гучного інциденту Ігоря Буграка звільнили, а в “Онура” зникли проблеми з моніторингами за тендерами.

Onur10
Ігор Буграк втратив посаду після конфлікту з "Онуром" Фото: СтопКор

А поки компаніям-гігантам дозволяють привласнювати бюджетні мільярди на будівництві доріг та закривають очі на численні їхні порушення, планам керівництва країни відремонтувати тисячі кілометрів автошляхів вочевидь не судилося здійснитись в заплановані терміни, адже грошей може просто не залишитись.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини