Очільник профспілки держустанов України придбав представницьке авто за понад мільйон гривень

З миру по нитці – профспілковому лідеру на новий «Мерс». Члени профспілки пожежників Харкова скаржаться на масові скорочення й репресії з боку керівництва. Натомість голова Професійної спілки працівників держустанов України Юрій Піжук, який відповідно до статуту, мав би захищати службовців від таких зловживань з боку чиновників, нещодавно став щасливим власником іномарки вартістю понад мільйон гривень.

Pizhuk
Ілюстрація: СтопКор

До редакції «СтопКору» звернулися працівники однієї з пожежних станцій Харкова після нещасного випадку, внаслідок якого загинув їхній колега. Рятувальники попросили журналістів допомогти у розслідуванні умов праці пожежників, їхнього матеріального забезпечення, наявності спецодягу тощо.

Люди буквально доведені до відчаю, адже їхні неодноразові спроби розв'язати ці питання за допомогою профспілки працівників держустанов України не принесли жодного результату.

Як розповіли інсайдери, створення власної профспілки пожежників закінчилося її самоліквідацією через штрафи, дисциплінарні провадження та інші репресії з боку керівництва. У відповідь на численні звернення працівників до вищих інстанцій, до Харкова прибув екснардеп, представник Федерації профспілок у Верховній Раді Сергій Каплін у супроводі журналістів: за словами джерела, він «попіарився на камеру та поїхав». У підсумку всіх членів профспілки або звільнили, або ж понизили у посаді.

Команда «Стопкору» намагалася взяти коментар щодо цієї ситуації безпосередньо в очільника профспілки працівників державних установ України Юрія Піжука. Пан Юрій повідомив журналістам, що часу на спілкування не має, однак історію з пожежниками пам’ятає. І розв’язання проблеми буцімто перебуває у компетенції обласного, а не центрального комітету організації.

Yurii Pizhuk
Юрій Піжук Фото: СтопКор

«Вони зверталися до обласного комітету. Ми з’ясуємо цю ситуацію, і тоді зможемо з вами предметно поговорити. Наскільки я пам’ятаю, тоді й народний депутат Каплін до Харкова приїздив. Він тоді прибув не зовсім з нашої подачі, не повідомивши нашому обласному і центральному комітетам. Але ситуація була пов’язана з придбанням амуніції. Це безпосередньо рівень відповідальності обласного комітету, я дам доручення і з’ясую, що там відбулося», – запевнив посадовець.

Пан Юрій також пообіцяв з’ясувати деталі ситуації та детально обговорити її з медійниками після новорічних свят.

Зауважимо, на парковці будівлі профспілок на Хрещатику Юрій Піжук був помічений із жінкою, схожою на оперну співачку Ольгу Чубареву, біля новенької іномарки. Це – Mercedes-Benz 2019 року випуску, вартість якого на ринку коливається від 1 до 1,3 мільйона гривень, у залежності від комплектації.

Mercedes Pizhuk
Mercedes-Benz пана Піжука Фото: СтопКор

За даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів, автівку привезли з-за кордону й розмитнили, а у власність пан Піжук набув її у серпні 2020 року. Номерний знак у «Мерса» теж непростий: він має однакові першу й третю, а також другу й четверту цифри – такий номер мав обійтись його власнику майже у 5 тисяч гривень.

Як кажуть, красиво жити не заборониш. Якби не йшлося про очільника неприбуткової організації, який все життя пропрацював у системі державних органів та місцевого самоврядування й офіційно не має жодних інших джерел доходів.

Уродженець Могилева-Подільського, Юрій Піжук свого часу здобув три фахи – учителя історії‚ суспільствознавства й права у Вінницькому державному педагогічному інституті, економіста у Вінницькій філії ТАНГ та державного управлінця в Національній академії при Президентові України.

Yurii Pizhuk
Юрій Піжук Фото: Профспілка працівників державних установ України

Відслуживши у лавах ЗСУ, трудову діяльність пан Юрій розпочав у Вінницькій філії МАУП. З 2000 року працював в управлінні освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, а у 2004 році розпочав свій шлях у Головному управлінні Державної служби України. Там він працював на керівних посадах – заступником начальника відділу з питань запобігання проявам корупції, заступником начальника контрольно-інспекційного управління, а далі – начальником управління організаційної роботи, стратегічного планування та контролю, начальником управління організаційно-аналітичного забезпечення роботи керівника та кадрової роботи.

Того ж 2004 року очолив первинну профспілкову організацію Головдержслужби України. У 2011-му був обраний заступником голови Профспілки, а у 2015 році — її головою. Нині він голова Профспілки, член президії Федерації профспілок України, член СПО репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні тощо.

Нагадаємо, Профспілка працівників державних установ України має тривалу історію функціонування, здебільшого пов’язану з радянським періодом: Раду працівників державних установ було виокремлено з Ради радторгслужбовців рішенням пленуму Всеукраїнської центральної ради професійних спілок ще за часів Сталіна – у далекому 1931 році.

Наразі до структури Профспілки входять 26 регіональних організацій, кожна з яких об’єднує понад пів тисячі профорганізацій, в яких працюють сотні тисяч працівників та службовців.

Наприклад, до складу Профспілки у Києві впродовж багатьох років входять організації Адміністрації Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. Організація об’єднує співробітників силових та правоохоронних органів, державних службовців переважної більшості міністерств і відомств, а також працівників банків та інших організацій недержавної форми власності.

Утім, щодо ефективності діяльності очолюваної Піжуком організації є чимало серйозних питань.

Зокрема, за даними звіту Профспілки, кількість її первинних організацій та укладених колдоговорів у 2020 році зменшилась порівняно з 2016 роком приблизно на третину. А рівень охоплення дією колективних договорів у Профспілці становить 93,5%, що нижче, ніж у середньому в інших галузях бюджетної сфери.

Pizhuk2
Фото: скріншот
Pizhuk3
Фото: скріншот

Загалом Профспілка за звітний період зменшилась на 89 327 осіб, а кількість працюючих там, де створені первинні організації Профспілки, зменшилась на 83 487 осіб. Утім, у самій організації це пов’язують із децентралізацією та адміністративною реформою.

Pizhuk4
Фото: скріншот

Варто також зазначити, що електронна декларація голови профспілки працівників державних установ України – відсутня, а за інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у власності родини Піжука перебувають лише два сусідніх будинки площею у 56,2 та 61,9 кв. м з надвірними будівлями й спорудами у селі Мотижин на Київщині.

Згідно з даними інформаційно-аналітичної платформи YouControl, ані Юрій Піжук, ані члени його родини не мають офіційно зареєстрованого бізнесу та не пов’язані з жодними комерційними структурами.

То звідки ж чималі кошти на елітного «залізного коня»? Чи пов’язано це зі ще одним напрямом роботи пана Юрія? Адже паралельно з профспілковою активністю Піжук є членом правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

У 2020 році доходи Фонду склали 23,76 млрд грн, з них понад 10 мільярдів – кошти державного бюджету України.

Нагадаємо, керівники вітчизняної Держслужби зайнятості, на яку покладено функції виконавчої дирекції Фонду, неодноразово ставали фігурантами гучних корупційних скандалів.

Так, у 2015 році ексочільника служби Ярослава Кашубу затримали у власному автомобілі, в якому слідчі знайшли 600 тисяч гривень. Ці гроші, за даними СБУ, Кашуба отримував як «відкати» від переможців тендерних торгів, що проводила Державна служба зайнятості.

У 2019 році правоохоронці з Генпрокуратури викрили в.о. голови Державної служби зайнятості Валерія Ярошенка разом з підлеглими на корупційній оборудці: за словами прокурорів, Ярошенко начебто вимагав з підприємців хабарі за можливість ремонтувати центри зайнятості в регіонах. Лише за ремонт Житомирського центру зайнятості «відкат» склав майже пів мільйона гривень.

Того ж року «на гарячому», під час отримання хабаря в своєму робочому кабінеті було затримано заступника директора Миколаївського обласного центру зайнятості.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини