Очільниця ДП «Ліки України» Поліщук їздить незадекларованим авто та гостює у «хапуги» з Інституту раку (фото)

30.06.2020 17:24

Як сталося, що керівниця державної компанії «Ліки України» їздить автівкою вартістю 50 тисяч доларів при зарплаті у кілька тисяч гривень? Чому не декларує свої статки? Та по що навідується у гості до Дмитра Нікітіна, заступника директора Національного інституту раку, який разом з родиною «нагрів» онкохворих на 200 млн грн? Про все це йдеться у розслідуванні «СтопКору».

Olga Polischuk Liki ukraini
Ця гламурна блондинка - Ольга Поліщук, голова правління ДАК «Ліки України» Фото: Facebook

Хто така Поліщук?

Ольга Поліщук – голова правління державної акціонерної компанії «Ліки України». Тієї, що напряму підпорядковується Міністерству охорони здоров’я і щороку укладає договорів на сотні мільйонів гривень.

Як з’ясували аналітики «СтопКору», саме це держпідприємство за перший квартал 2020 року уклало із Національним інститутом раку кількадесят угод на загальну суму майже 60 мільйонів гривень – половину річного бюджету установи.

«Наш річний бюджет на ліки складає 120 мільйонів гривень, і мене дуже шокував той факт, що за 4 місяці роботи був витрачений весь річний бюджет. Тобто на останні 8 місяців зовсім не залишилось коштів. Здивувало і те, що договори були укладені з одними і тими ж компаніями. Ми звернулися до правоохоронних органів, чекаємо на реакцію», – розповів «СтопКору» Олександр Яцина, в.о. директора Національного інституту раку, якого призначили на посаду в середині квітня.

Та найбільше запитань у «СтопКору» викликав тендер за 21 квітня вартістю 20 мільйонів гривень.

Переможцем торгів було визнано саме ДАК «Ліки України». Цей тендер із сумою у кілька нулів був настільки підозрілим, що тепер його перевіряє Державна служба з аудиту.

Onischuk prozorro koruptsiya
Скрін з сайту prozorro.gov.ua

Крім того, за словами керівництва Інституту, документи, що проходили через торги, швидше за все, були підроблені.

«Щойно я прийшов на посаду, мною було скасоване право підпису у тих людей, які відповідали за фінанси, тендери і ведення тендерної документації. І мене дуже обурив той факт, що 21 квітня в системі Prozorro з’явилися документи з печаткою на суму більш ніж 20 мільйонів гривень. Тоді як фізично печатка була в мене і ніхто не міг її ставити на документи», – розповів «СтопКору» Олександр Яцина. І додав, що наразі в Інституті раку триває службове розслідування щодо цієї ситуації, а правоохоронні органи відкрили три кримінальних провадження.

Onischuk koruptsiya DP Liki Ukrayini
Авто Поліщук під будинком Нікітіних Фото «СтопКор»

На гостину до «хапуг»

25 травня «СтопКор» навідався на Печерські пагорби, в елітний мікрорайон столиці «Царське Село». Саме там, у Редутному провулку, 3 стоїть будинок батьків Дмитра Нікітіна, чинного заступника директора Національного інституту раку, який разом з родиною та друзями «нагрів» онкохворих на 200 млн грн.

Під обійстям журналісти зафіксували кілька автівок, які неодноразово бачили під Інститутом. Серед них – білий «Мерседес» зі знайомими номерами АА 9959 ІІ. Саме той, яким їздить Ольга Поліщук. При цьому схоже було, що чиновниця приїхала у гості до Нікітіних не вперше. Бо чого б тоді їхньому охоронцеві так по-хазяйськи порпатися в чужій машині, брати звідти речі та нести в дім?

До того ж, працівники Інституту раку не на камеру зізнавались нашим журналістам, що за останній рік Поліщук підозріло часто й подовгу проводила час у кабінеті Дмитра Нікітіна. Аж поки той не пішов на початку червня у відпустку з догляду за дітьми.

Onischuk koruptsiya DP Liki Ukrayini
Поліщук сідає в авто під офісом ДАК «Ліки України» Фото «СтопКор»
Звідки колеса?

До речі, інформації про «Мерседес» 2018 року випуску, за кермом якого їздить Поліщук, у її декларації нема, що видно зі звіту, який посадовиця подала наприкінці березня.  Як з’ясували журналісти, належить авто компанії «УЛФ-Фінанс», яка надає автівки у лізинг. Можна припустити, що Ольга Петрівна взяла колеса вартістю 50 тисяч доларів на виплату, але чому тоді не вказала цього у декларації? Хоча при її посаді – мала б це зробити.

Крім того, Поліщук володіє квартирою у столиці вартістю 1,5 млн грн, тримає на руках 23 тис. доларів готівки, полюбляє відвідувати салони краси. При цьому її офіційна зарплата в ДАК «Ліки України» складає близько 11 тисяч гривень на місяць.
Більше про причетність Ольги Поліщук до дерибану, який роками відбувався в Інституті раку, та про те, як клан Нікітіних обкрадає онкохворих, дивіться у розслідуванні «СтопКору».

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини