Очільниця Марганецького водоканалу встановлює собі непомірну зарплатню за державний кошт (Точка зору)

Останнім часом серед мешканців міста Марганець розповсюджується інформація щодо можливого подорожчання послуг з водопостачання та водовідведення. Ми вже неодноразово зазначали, що на підприємстві “Марганецький водоканал” були встановлені непрозорі та дуже високі тарифи при умовах нецільового використання коштів та матеріальних ресурсів серед наближених осіб до очільниці Ірини Петровенко.

Саме за нашими заявами розслідуються справи про “захмарні” тарифи та про призначення пані Петровенко самої собі розміру заробітної плати та премій.

Також, ми зазначали, що аналізуючи складові тарифу, ми бачимо, що в його структурі було закладено дуже багато коштів і на ремонти, і на сплати податків, і на виконання інвестиційних програм. За цей час не зроблено нічого, окрім підвищення заробітних плат для себе та наближених осіб та неймовірного “роздування” штатів управління, члени якого отримують захмарну зарплатою (знов же для працевлаштування наближених осіб).

Скрін: КП Марганец Водоканал
Скрін: КП Марганец Водоканал

Як приклади – це і заступник керівника з незрозумілих питань, купа юристів, створення якогось штату служби безпеки, прийняття невідомо за що відповідаючого начальника лабораторії з контролю за виробництвом, всілякі старші бухгалтери, заступники начальників відділів. Усіх цих людей наймають за кошти жителів Марганцю.

Ми провели частковий аналіз деяких заробітних плат і виявили, що зарплатня начальника становить 60 тис.грн., головного інженера – 40 тис.грн., заступника начальника – 25 тис.грн., трьох юристів – по 20 тис.грн., головного бухгалтера та головного економіста – по 25 тис.грн., інженера-програміст (цікаво скільки програм зробив?) та інженера з постачання – по 18 тис.грн., начальника лабораторії по контролю виробництва, старших бухгалтерів – по 15 тис.грн., юриста в Дніпропетровську (“мертва душа” на підприємстві) – 20 тис.грн. Це все “ЕЛІТА”!

Ну і також, врахуємо зарплатню “обслуги” “ЕЛІТИ” – начальники цехів, головного енергетика – по 10 тис.грн., завідуючі лабораторій, інженера цехів, майстри – по 6 тис.грн., слюсарі, електрики, газоелектрозварювальники – по 5 тис.грн., машиністи, лаборанти, хлораторники, фільтрувальники, підсобні робітники – по 3 тис.грн. Як бачимо підприємство дійсно перетворилось на ЧП “ПЕТРОВЕНКО і КО”.

І ось, мешканці Марганцю отримують “новорічний подарунок” від пані Петровенко – повідомлення про наміри змінити тарифи.

Наразі керівник водоканалу вважає, що їй та її найближчому оточенню грошей замало. Пропонується для приватного сектору встановити тариф на водопостачання та водовідведення – 41,7 грн., а для багатоповерхівок – 42,36 грн.

Зазначається, що підприємство виконало новий розрахунок тарифів та подало його на затвердження до Дніпропетровської обласної ради. Якщо в новій структурі тарифу ми бачимо не дуже значне зростання затрат на матеріали – то дуже цікаве зростання витрат на заробітну плату, адже за новими розрахунками на заробітну плату потрібно майже 40 мільйонів гривень!

Відповідно до простих підрахунків, пані Петровенко хоче заявити, що середня зарплатня на підприємстві становитиме 10,5 тис.грн.

Цікаво, чи знає очільниця водоканалу про суми заробітних плат працівників? Відповідно до інформації з відкритих джерел, з 320-ти чоловік працюючих, основна кількість яких отримує від 3 тис.грн. і до 10тис.грн., лише з зарплат пані Петровенко та її оточення складатиметься середня зарплата 10 тис.грн. – “ті, хто в правильному човні” отримують по 100 тис. грн., а решті ж лишаються “залишки з барського столу”.

На нашу думку, слід поскорочувати насамперед незрозумілих замів, помічників, юристів, службу безпеки, незрозумілих начальників лабораторій та інший “роздутий” штат управління, а також переглянути зарплатню свою та свого оточення.

Також, на нашу думку, пані Петровенко варто припинити протизаконні поїздки на службовому автомобілі додому в Нікополь і використання автівки як особистого транспорту й не перекладати свої забаганки до кишень Марганчан.

Марганецький осередок ГО “Стоп корупції” зазначає на необхідності всіх небайдужих об’єднуватись та звертатись до Дніпропетровської обласної ради з вимогою про направлення на підприємство аудиту та притягнення винних до відповідальності.

РОМАН ЛУК’ЯНЕНКО

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини