Очільник НБУ Смолій набрехав у декларації на 18 мільйонів гривень – НАЗК

У НАЗК перевірили декларацію голови Нацбанку Якова Смолія та виявили там розбіжності на суму у понад 18 мільйонів гривень. Відповідна інформація була оприлюднена на сайті агенства.

Ілюстрація: СтопКор

Яків Смолій – людина небідна. На його рахунках – мільйони доларів, корпоративні права - на мільйони гривень. Багато банків, фірм і компанії є орендарями об'єктів нерухомості, які повністю або в частці належать банкірові.

Він не відмовляється від шикарних вишукувань – швейцарських годинників. У його автопарку – три авта, є гідродроцікл. Перше, про що заявив новий керівник НБУ, – що курс регулятора мінятися не буде.

За підсумками перевірки декларацій голови Нацбанку України Якова Смолія за 2015-й, 2016-й і 2017 роки було встановлено, що він указав недостовірні відомості щодо вартості та дати набуття у власність частки трьох нежитлових приміщень, доходу, нарахованого йому і дружині у вигляді відсотків, не вказав відомостей про наявність у дружини корпоративних прав та іншу інформацію.

Окрім того, за даними НАЗК, Смолій не вказав у деклараціях інформації про низку земельних ділянок, які належать йому на праві власності, і кошти, розміщені ним і дружиною на банківських рахунках.

"Загальна сума недостовірних відомостей у деклараціях за 2015-й, 2016-й та 2017 роки становить понад 8,5 млн грн, 6,6 млн грн та понад 3,2 млн грн відповідно", – додали в НАЗК.

Про виявлені порушення агентство повідомило Національне антикорупційне бюро та Нацполіцію.

Зазначимо, у столиці біля Нацбанку вже другий день поспіль триває масштабна акція протесту "Зупинимо корупцію в НБУ". Її ініціатор – ГО "Стоп корупції". Активісти вимагають, щоби керівників Нацбанку в особі Якова Смолія та його заступниці Катерини Рожкової притягли до відповідальності за корупційні схеми.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини