Очільник Нацбанку Смолій приховав від декларування два річних селищних бюджети

06.12.2019 13:00

Маєток Якова Смолія розкинувся на території у понад 600 квадратів та коштує щонайменше 40 річних зарплат пересічного українця. Кілька років тому голова НБУ придбав поблизу озера ділянку розміром 5 га – на такій площі могли б розміститись 7 футбольних полів. Та будинок посадовця від сторонніх очей пильно оберігають паркан та охорона. І це ще далеко не всі багатства, які приховує головний банкір країни.

Перевірка декларацій НАЗК виявила: пан Яків "забув" зазначити кілька земельних ділянок та банківських рахунків. Загальну вартість незадекларованих посадовцем статків розслідувачі оцінюють у понад 18 мільйонів гривень. На хвилиночку, для порівняння – річний бюджет села Погреби, де знаходиться обійстя Смоліїв, становив у 2018 році близько 10 мільйонів.

НАБУ відкрило три кримінальні провадження за фактами декларування недостовірної інформації. Вже майже місяць під стінами НБУ триває масштабна акція проти корумпованого керівництва. Активісти різних громадських організацій та ветерани АТО вимагають зустрічі з посадовцями, проте представники Нацбанку жодного разу так і не вийшли до людей. Тож протести у центрі столиці не вщухають.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини