Обурений неприпустимою поведінкою одеського судді Чванкіна “СтопКор” звернувся до правосуддя

У середу, 24 жовтня, представники ГО "Стоп Корупції" написали звернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо неправомірних дій одеського судді Сергія Чванкіна, який погрожував журналістам та найняв натовп тітушок.

Крики, ґвалт, погрози Чванкіна та натовп людей у спортивних костюмах – все змішалось на прес-конференції, що відбулася в Одесі 18 жовтня та на яку суддя запросив журналістів "СтопКору".

"Живими з міста не поїдете", "бережіть себе", "будьте уважними на дорозі".

Такі погрози знімальна група "СтопКору" отримала під час так званої прес-конференції голови Київського районного суду Одеси Сергія Чванкіна. На спілкування з пресою суддя запросив тітушок. 15 чоловіків влаштовували провокації та погрожували фізичною розправою журналістам проекту. При цьому поліція, яку "СтопКор" викликав на місце, не втручалася, а потім просто поїхала.

Зауважимо, що наші колеги приїхали на зустріч із суддею, щоб нарешті дізнатись про його незадекларовані статки й тещу-мільйонерку, яка придбала для нього будинок в елітному районі Одеси. Кілька тижнів Чванкін уникав зустрічі зі «СтопКором», хоча особисто запросив журналістів в Одесу. Однак, щойно знімальна група приїхала, сховався у нарадчій кімнаті суду. Згодом суддя анонсував прес-конференцію, яка перетворилася на справжній фарс.

24 жовтня "СтопКор" офіційно заявив, що не терпітиме обурливу та непрофесійну поведінку судді, а також протистоятиме усім спробам завадити журналістам працювати чи словесним образам стосовно їх. Боротьба з корупцією нині є чи не найголовнішим внутрішнім викликом для новітньої України, задля чого наша організація прикладає максимум зусиль та ресурсів. Завданням нашого громадського об'єднання є захист прав та законних інтересів людини й громадянина, їхніх конституційних прав і свобод, боротьба зі свавіллям влади, проявами корупції, сприяння у притягненні державних посадовців-корупціонерів до встановленої законом відповідальності, допомога у захисті прав та охоронюваних законом інтересів громадян.

Зважаючи на всі ці факти, а також на перешкоджання діяльності журналіста та відеооператора проекту, команда "Стоп Корупції" подала звернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та до Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики.

Додамо, що 19 жовтня після влаштованого суддею скандалу під Київським районним судом Одеси журналісти, активісти ГО "Стоп корупції" та представники ГО "Народ проти корупції" провели акцію протесту проти дій голови суду Сергія Чванкіна.

Там на активістів був здійснений черговий напад тітушок. Подробиці читайте в матеріалі: "Називає журналістів шльондрами та користується послугами тітушок: під судом в Одесі мітингували через дії судді Чванкіна".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини