Обшуки у Чорноморську – незаконно віддали державні землі скандальній компанії «Рісойл»

18.06.2021 21:38

16 червня у Чорноморській філії ДП «Адміністрація морських портів України» були проведені обшуки. Про це «СтопКору» стало відомо з власних джерел.

Chornomorsk
Фото: railinsider.com.ua

Дозвіл на проведення обшуків дав Печерський районний суд міста Києва. Зокрема, йдеться про справу, де посадових осіб АМПУ підозрюють у незаконному наданні в оренду земельної ділянки у Чорноморську, яка належить до земель водного фонду і є об’єктом державної власності. Віддавати землі зібрались компанії із сумнівною репутацією – ТОВ «СП Рисоіл Термінал».

Як стало відомо «СтопКору», досудовим розслідуванням було встановлено, що службові особи Чорноморської міської ради Одеської області, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах третіх осіб, без належного погодження з Кабінетом Міністрів України затвердили проєкт землеустрою щодо відведення ТОВ «СП РИCОІЛ ТЕРМІНАЛ» земельної ділянки в м. Чорноморську Одеської області в акваторії Сухого лиману, яка належить до земель водного фонду і є об'єктом державної власності.

Uhvala
Фото: СтопКор

Повідомляється, що ТОВ «СП РИСОІЛ ТЕРМІНАЛ» за участю службових осіб Чорноморської міської ради Одеської області та ГУ Держгеокадастру в Одеській області всупереч положенням Земельного кодексу України, Водного кодексу України, Закону України «Про морські порти України» та Закону України «Про оренду державного та комунального майна» розробили та реалізували злочинну схему щодо виведення із державної власності земельної ділянки, що розташована в акваторії Чорноморської філії ДП «Адміністрація морських портів України», чим спричинили збитки.

«3 матеріалів кримінального провадження випливає причетність посадових осіб Чорноморської філії ДП «Адміністрація морських портів України», оскільки останні, забезпечуючи видимість законності відведення в оренду ТОВ «СП РИСОІЛ ТЕРМІНАЛ» земельної ділянки, що розташована в межах портової акваторії, надали погоджувальні листи щодо вказаних дій. Це дає підстави вважати, що документи, які необхідно відшукати, можуть перебувати в адміністративних приміщеннях Чорноморської філії ДП «Адміністрація морських портів України», – йдеться в ухвалі суду.

Довідково:

За даними ЗМІ, ТОВ «СП РИСОІЛ ТЕРМІНАЛ» – дочірня компанія «Risoil S. A.», яка була причетна до кримінальної справи з титановою рудою. Свого часу її підозрювали у постачанні зерна до окупованого Криму. Її директор – громадянин Грузії Шота Хаджішвілі.

На території Чорноморського порту його компанія розпочала будівництво двостороннього пірса, і це викликало занепокоєння всієї портової спільноти країни. І є чому непокоїтися: будівництво пірса було представлено забудовником як масштабний інвестиційний проєкт, що приведе порт до великих прибутків. Але насправді ситуація – протилежна, і відношення до неї мають злісні корупціонери.

Цікаво, що з боку АМПУ меморандум про будівництво цього об’єкта був підписаний громадянином Латвії Райвісом Вецкагансом, який до України переїхав після корупційного скандалу у себе вдома, де його звинувачували у розкраданні державних коштів, виділених на днопоглиблення.

Як повідомляв "СтопКор", “Джо Байден” підписав петицію за відставку Татарова.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини