Обшукали без дозволу суду: СБУ-шників звинувачують у тиску на столичного забудовника

28.12.2020 10:19

Затримки зі здачею в експлуатацію, зведені без документів висотки, ошукані вкладники – для українців будівельні афери вже не новина, подібними історіями рясніють усі шпальти. Та вперше за час свого існування «СтопКор» зіткнувся з геть протилежною ситуацією. Як у столиці забудовники стали заручниками незрозумілих дій інвесторів і правоохоронців? Розслідувала Любов Данча.

У житловому комплексі «Баварія» на околиці Києва захотіли жити 93 інвестори. У плані тут чотири висотки, першу з яких вже здали в експлуатацію у вересні.

Місяць тому у «Баварії» нарешті стартувала видача права власності на квартири. Та, як не дивно, саме це спровокувало конфлікт між забудовником та кількома майбутніми мешканцями.

Bavaria1
Першу висотку здали в експлуатацію у вересні Фото: СтопКор

А кульмінацією стали обшуки в офісі забудовника: один з інвесторів заявив, що у нього вимагають 9 тисяч гривень.

«Дев’ять тисяч – це на початку. Ті, хто літом заїжджали, є люди, подружня пара, які заплатили 20 тисяч. Тобто різні суми. Щоб отримати акт прийому-передачі майнових прав, спочатку забудовник просив особисто з мене… як би вам пояснити, там суми різняться в залежності від квадратних метрів. Тобто чим більше квадратних метрів, тим більша сума. За міфічні послуги, які ніхто не надає, і на той момент, коли давалися гроші, не надавав», – стверджує інвестор ЖК «Баварія» Костянтин Вершинін.

Хоча інші вкладники запевняють: можливі додаткові виплати були вказані у договорі.

«Є приклад договору, на якому ставився підпис, і там все розписано. 2,5 тисячі – це домофон, 2,5 – вивезення сміття, тисяча – це завдаток за електрику, і ще там щось з дрібниць поназбиралося. Тобто все було прописано», – розповідає ще один інвестор ЖК, пан Олександр.

Зауважимо, що обшуки провели без ухвали слідчого судді. Таке можливо лише у трьох невідкладних випадках: безпосереднє переслідування злочинців і порятунок людей або майна.

Bavaria2
Обшуки провели без дозволу суду Фото: скріншот

Проте у цій історії нічого з перерахованого не підходить. Як наголошує адвокат Андрій Мазалов, слідчий мав би отримати дозвіл суду. Але він цього не зробив.

«Я розумію, для чого: щоб максимально вилучити все майно, гроші, які навіть не мають жодного відношення до цього кримінального провадження. Вилучити усі документи на квартири, для того, щоб паралізувати діяльність підприємства, щоб створювати тиск на законний бізнес цього забудовника», – зазначив він.

Чому під час обшуків були присутні співробітники Служби безпеки – теж незрозуміло. Адже кримінальне провадження порушили за статтею 368 з позначкою 3 – отримання та вимагання хабаря, і це – не підслідність СБУ.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини