Обличчям в підлогу: потрепілий з Борщагівки, якого копи виселили з житла, розповів нові подробиці

14.01.2021 17:07

Олександр Новиков, якого поліцейські разом зі спецпризначенцями вигнали з орендованого будинку на Софіївській Борщагівці, розповів нові подробиці справи. Зокрема про застосування до нього фізичної сили, а також про таємну нараду в. о. начальника Чайківського ВП Києво-Святошинського ВП Олександра Сака, яку ту посеред ночі проводив із людьми, що на незаконних підставах перебували в будинку.

borshgivka viselennya
Фото: скриншот

Відповідні дані він виклав у зверненні до керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури Юрія Дмитруня.

За словами чоловіка, в цей день увечері до будинку прибув начальник Чайківського відділення поліції Олександр Сак, який упродовж тривалого часу спілкувався з людьми, що перебували всередині. На зустріч, яка затяглася за північ, Новикова не запросили.

«Я вважаю, що при зустрічі не проводилось з’ясування обставин, які стосуються наявності у мене підстав проживати в будинку (насправді я мав і донині маю право перебувати та проживати в цьому будинку), а очевидно, що вони розробляли план злочинних дій та розподіляли злочинні ролі, щоб незаконно виселити мене з будинку», – зазначив він.

Новикова збентежило те, що начальник територіального підрозділу поліції провів зустріч настільки пізно (в ніч з 11.12.2020 на 12.12.2020) не в службовому кабінеті, а в особистому житлі, без присутності законного мешканця. Наступного ж дня безпосередньо під особистим керівництвом Сака та з його особистою участю чоловіка незаконно було виселено з житла.

У будинок проникли й інші працівники поліції, які виконували його наказ.

Після незаконного проникнення до житла (діяння, передбаченого ч. 1 ст. 162 КК України), у ньому було проведено незаконний огляд (яким фактично, за інформацією Новикова, було підмінено обшук).

«У ході огляду, який у злочинний спосіб був проведений дізнавачем сектору дізнання Талдою Р.Б. та слідчим слідчого відділення Юхименком О.С. було незаконно вилучено моє особисте майно. При проведенні огляду після застосування до мене фізичної сили (про факт такого застосування прямо вказано в протоколі огляду місця події) я був повалений на підлогу, але у ст. 29 Конституції України йдеться, що кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність», – розповідає чоловік.

Borschgivka novini
Поліція виносить речі потерпілого, якого перед цим затримали і відвезли до райвідділу Фото: СтопКор

Коли Новикова врешті здійняли на ноги, на нього надягнули кайданки, а частину майна – конфіскували.

Зазначимо, відповідно до даних з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, власником будинку є ТОВ «Кредитні ініціативи». Компанія здала житло Новикову в оренду, тож перебував він там на законних правах. Люди, які спілкувались із Саком за зачиненими дверима – родичі колишнього власника (який помер), які вже встигли виставити будинок на продаж.

Щоб відновити справедливість та повернути своє майно, Новиков звернувся по допомогу до ГО «Стоп корупції», заявивши, що вже не сподівається на об’єктивність місцевої поліції.

Примітно, що після скандалу, поліцейський Сак, який керував «операцією» засвітився на новій незадекларованній автівці – даний факт зафіксували активісти організації.

oleksandr sak politsiya 2
Фото: СтопКор
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини