“Обіцяного три роки чекають” – Юлія Тимошенко пообіцяла проконтролювати повернення грошей ошуканим селянам, але щось пішло не так

17.12.2018 17:25

Декілька місяців поспіль селяни Хмельниччини та Житомирщини віддавали своє молоко "Першому національному виробничому кооперативу" з надією на гарний прибуток, а рахувати навпаки довелося самі збитки. Шахрайську схему, завдяки якій селян ошукали більш ніж на 20 мільйонів гривень, досліджувала журналіст "СтопКору" Христина Кришиха.

Отже, сумнозвісний кооператив, який згодом перетворився чи не на фінансову піраміду, заснував хмельницький депутат Андрій Гордійчук. Найвищими у регіоні цінами на закупівлю молока кооператив заохочував селян до співпраці.

Кооператив збирає молоко у регіонах і здає його на Старокостянтинівський молочний завод та на інші підприємства. Підприємства з кооперативом розраховуються, проте кооператив свої фінансові зобов'язання перед селянами не виконує. Спочатку поступово затримує виплати за молоко, а потім перестає платити взагалі.

Щойно з людьми перестали розраховуватися за молоко і ця історія набула розголосу – кооператив взагалі змінив власника. Замість Гордійчука тепер він нібито належить Оксані Олександрівні Антипчук.

Сам же пан Гордійчук у цей час, за інформацією ЗМІ, зібрався у велику політику – поцілив при цьому аж на посаду Міністра АПК в уряді Тимошенко. На підтвердження цієї версії – урочисте підписання меморандуму "Новий аграрний курс" із партією "Батьківщина".

Щоправда, у "Батьківщині" від пана Андрія поки що відхрещуються, а сама очільниця партії у коментарі "СтопКору" привселюдно пообіцяла селянам розібратися з боргами за молоко, яке вкрав у них кооператив Гордійчука. Вона також обіцяла передати наявні матеріали цієї афери правоохоронцям.

"Ми розібралися з тим молоком і ми примусимо тих, хто заборгував, повернути гроші. Щодо його рейдерства – то потрібно звертатись в поліцію, я думаю, що ми займемось цим", – сказала Тимошенко в коментарі "СтопКору".

Проте політика, особливо в Україні – справа не зовсім чиста. Або щось в пані Тимошенко пішло не так – і обіцянки залишилися всього лише обіцянками. Виплати селянам, які припинилися ще у лютому, наразі так і не поновилися. На сьогодні кооператив Гордійчука у середньому винен кожній ошуканій родині близько 30 тисяч гривень.

Отже наразі залишається лише спостерігати: чи піде після цього вгору кар'єра Андрія Гордійчука.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини