Обіцянки від Медведчука vs страшилки від Ляшка – як політики маніпулюють почуттями виборців

01.08.2019 12:00

Список партії «Голос» вважається одним з найпрозоріших з репутаційної точки зору. Та згадайте, виступи кого з цих людей ви бачили? Чому виборці обирають того чи іншого лідера симпатій – пояснила кандидат політологічних наук Людмила Зубрицька.

«Як правило, ніхто не голосує за похмурого кандидата, який говорить, що все погано, що так жити не можна. Насправді голосують за чудового, веселого, який випромінює позитивні емоції, емоції надії, добра, можливості змін», – зауважує експерт.

Та герой – це не професія. І тому фанати можуть дуже швидко розчаруватися в депутатських якостях свого ідола. Варто згадати хоча б знамениту теледискусію між Гриценком та Вакарчуком стосовно вміння оперувати конкретними цифрами.

Досить часто політики маніпулюють іншим первинним відчуттям: почуттям страху. Так, «Європейська солідарність» обіцяла зупинити загрозу проросійського реваншу. А Олег Ляшко лякав виборців можливим розпродажем українського чорнозему.

«Найбільшим є почуття страху. Звернення до цього тваринного страху, що ми можемо втратити державу, якісь нові території, що ми можемо втратити свободу слова, що люди можуть втратити якісь свої права, що завтра почнеться мобілізація. Все це страхи, на яких грають політики», – наголошує пані Зубрицька.

Кандидат політологічних наук, доцент Людмила Зубрицька

Маніпуляція страхом є однією з найгірших, адже вона породжує негативні емоції та розкол у суспільстві.

Та ще жахливішою маніпуляцією є гра надіями та цінностями. І взірцями такої маніпуляції є, наприклад, обіцянки Медведчука знизити ціну на газ та його ж піар на можливому звільненні українських полонених.

Така маніпуляція є найбільш цинічною, бо створює видимість розв’язання проблеми, яку неможливо подолати, підкреслюють експерти.

Читайте також: «Партія червоних кульок» зіграла на традиційних цінностях та «міфі про героя» – політолог про феномен Шарія

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X