«Обіцяли економічний підйом, а залишили тільки проблеми»: автори закону про СПЛІТ підуть по стопах Гонтаревої?

12.12.2018 14:35

Так званий «закон про СПЛІТ» насамперед може боляче вдарити по споживачах: на думку фахівців, у випадку прийняття законопроекту, відсотки у небанківських фінансових установах стануть «захмарними». Ще один важливий аспект документу – вплив на фінансовий ринок. Експерти запевняють: велика частина компаній буде змушена звільнити частину працівників або ж просто закритися.

Зараз на ринку небанківських фінансових послуг працює понад 2000 компаній. Це десятки тисяч робочих місць. За підсумками 2017 року, небанківські фінустанови перерахували до державного бюджету майже 6 мільярдів гривень.

У той самий час, регуляторна політика Нацбанку викликає багато запитань, адже всі досі пам'ятають банківську кризу 2014-2016 років. Нагадаємо, тоді результатом реформ НБУ стало закриття майже 90 банків, обвал курсу національної валюти, втрата заощаджень вкладників та 40% ВВП країни.

«Я проти цього закону, тому що регулятором цієї сфери стає НБУ», - наголошує голова підкомітету з питань діяльності небанківських фінансових установ та захисту прав споживачів фінансових послуг Віктор Романюк, - «Враховуючи, що за останні три роки він зарекомендував себе як неефективний регулятор – не можна йому давати контроль над цим сектором економіки. Гонтарева виїхала за межі України і живе в Британії. Нам обіцяли, що в нас почнеться економічний підйом. В результаті вони виїхали з України, а нам залишили тільки проблеми. Це ж стосується і тих, хто зараз вносить цей законопроект».

Натомість автори законопроекту стверджують протилежне. Нардеп Руслан Демчак запевняє: «Ресурси, звичайно, в НБУ є. Немає тільки досвіду в роботі ринку небанківських послуг. Тому і виникають сумніви, чи зможе Нацбанк ефективно регулювати цю сферу».

Генеральний директор «Об'єднання фінансових установ» Вікторія Волковська називає це «професійним конфліктом інтересів» та вважає, що новий документ не враховує усієї специфіки.

Сюжет про «СПЛІТ» доступний для перегляду:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X