Обдурив сотні абітурієнтів та привласнив кошти USAID: справу Ігоря Лікарчука відтерміновано

15.11.2019 12:00

Освітня афера століття: попри докази ГПУ справа про фальсифікацію результатів ЗНО у 2014-15 роках все ще перебуває у суді. Чому підозрюваний в організації схеми Ігор Лікарчук досі не знаходиться за ґратами? Та з якої причини судді вже впродовж трьох років раз за разом переносять засідання? Розслідувала Марія Гураль.

«Наразі у нас призначено судове засідання, але один із членів колегії, а їх має бути 5, перебуває в нарадчій кімнаті. На який час він звільниться, я не можу сказати. Тому в мене є пропозиція визначити дату наступного засідання 14 листопада, 14 година 30 хвилин», – саме так служителі Феміди обґрунтовують чергове перенесення розгляду справи.

Тож скільки ще часу Ігор Лікарчук та його поплічники будуть ходити непокараними – невідомо.

Журналісти «СтопКору» намагалися поспілкуватись щодо цього і з самим фігурантом. Та на крайнє засідання ви він не з'явився. Тож ми написали йому, проте відповіді жодної.

Через корупційні схеми та жагу до збагачення Ігор Лікарчук як ексдиректор Центру оцінювання підірвав довіру до установи. Адже від його дій постраждали не лише абітурієнти, а й бюджет держави.

За інформацією прокурорів, він привласнив і кошти Агентства США з міжнародного розвитку, які виділяли гроші на становлення та розвиток ЗНО. Щоправда, нове керівництво центру запевняє: результати оцінювання під надійним захистом.

Тести перебувають під пильним контролем відділу захисту інформації - Валерій Бойко

«У нас дійсно створена комплексна система захисту інформації, ми маємо всі атестати відповідності державних служб, які відповідають у державі за інформаційну безпеку. Все, що стосується роботи з інформацією з обмеженим доступом, а тести є саме конфіденційною інформацією, перебуває під пильним контролем відділу захисту інформації», – запевняє в.о. директора УЦОЯО Валерій Бойко.

Тож наразі кожен абітурієнт має можливість поступити в навчальні заклади на рівних умовах.

Та все-таки відкритим залишається питання: чи відповість Лікарчук зі своїми поплічниками перед законом за наймасштабнішу корупційну схему? «СтопКор» і надалі стежитиме за ходом розслідування.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X