Оаза для депутатів: у столиці забудовник елітного ЖК захопив громадську набережну

Райське містечко для обраних: у столиці забудовники КМ «Коник» захопили комунальне узбережжя й не тільки побудували там елітні котеджі, але й змінили акваторію річки, незаконно видобуваючи пісок. Крім того, на березі стартувало будівництво розкішної набережної для мешканців комплексу. Територію огородили парканами, тож попри те, що це комунальна власність, відпочинок там планується не для всіх. Відповідні порушення зафіксували громадські активісти та столичні комунальники, які зуміли потрапити на закриту територію.

Громадським активістам разом із комунальниками вдалось пройти на територію котеджного містечка Ілюстрація: СтопКор

Активісти ГО «Стоп корупції», представники муніципальної варти та Асоціації законних видобувачів піску, а також працівники КП «Плесо» на території так званого котеджного містечка «Коник» зафіксували незаконно намитий пісок та земляний насип, з якого вже спорудили під'їзд до комплексу.

Незаконний земснаряд на березі Коника Фото: СтопКор

«Це — державний заказник, територія міста Києва. Вона не орендована, не передана комусь у власність чи користування. Цією територією має право користуватися кожен житель Києва. А дозволу сюди зайти ні в кого немає. Бо ми бачимо КПП, ми бачимо озброєну охорону, і ми потрапили сюди лише тому, що були наполегливі й нас було багато», — зазначив координатор ГО «Стоп корупції» Роман Бочкала.

"Доступ до річки повинен мати кожен житель Києва", - Роман Бочкала Фото: СтопКор

Лише завдяки цьому вдалося камерою відзняти незаконно побудовані на узбережжі Коника маєтки, в яких мешкають, зокрема, депутати Київради, представники міської адміністрації та інші впливові кияни.

«У нас у Києві не так багато вже лишилося таких природних красивих місць для відпочинку, які ще не забудовані. І от якраз річка Коник і вся ця прилегла територія могли б слугувати саме громаді. Але замість цього — коло обраних, які тут все забудували», — розповідають активісти.

Власники ЖК захопили комунальну землю Фото: СтопКор

Утім, координатор ГО «Стоп корупції» наголошує: повернути землю громаді Києва можливо, але за кількох важливих умов. По-перше, це наполеглива позиція громадськості. По-друге — юридично обґрунтована й послідовна позиція міської адміністрації. І, нарешті, по-третє — має бути відповідна реакція правоохоронних органів.

«Я вам наведу приклад. Кілька років тому в Одесі не було доступу до Чорного моря. У багатьох місцях були так звані приватні пляжі, попри те, що існує Водний кодекс, і до води має бути вільний доступ. Не можна в Україні приватизувати річки, озера, моря. Але в Одесі громадські активісти досягли своєї мети. Зараз доступ до моря там є всюди. Наша мета — забезпечити такий же доступ до водойм і в столиці», — підкреслив пан Бочкала.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини