Нудьга та й годі: як нардепи обговорювали питання корупції в ДАБК

21.04.2021 13:11

20 квітня відбулося чергове засідання ТСК ВРУ з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

tsk vru koruptsiya v dabi
Фото: ТСК ВРУ з питань розслідування фактів корупції в органах ДАБК/Facebook

Питання, що розглядалися

  • Про розгляд звернення депутата Київської міської ради щодо удосконалення процедури надання містобудівних умов та обмежень для проєктування об’єктів будівництва та інших звернень щодо порушення процедури видачі містобудівних умов і обмежень.

Виступив депутат Київради Сергій Кримчак та висловив стурбованість відсутністю надходжень коштів до бюджету Києва через зловживання чиновників при видачі вихідних даних на проєктування об’єктів. Він наголосив, що  і необхідно вдосконалити процедуру. Які саме перетворення необхідно здійснити для розв'язання проблеми — незрозуміло.

Критиці піддалася робота заступника директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрія Тація та його підлеглих, оскільки дуже багато нарікань на зволікання та корупцію при видачі МБУ.

Складається враження, що, можливо, ДАБІ — не найбільш корумпований орган, судячи з заяв учасників засідання.

«Важливим залишається, щоб хтось із можновладців із містобудування колись згадав про функцію нагляду», – зазначає правозахисник Максим Томілов, який стежив за ходом засідання.

Єдиним проявом конструктиву, за його словами, є слушна думка нардепа Олени Шуляк щодо перегляду норми Закону, якою зупиняються терміни надання адміністративних послуг. ДАБІ,  прикриваючись карантинними обмеженнями, вибірково приймає рішення за поданими документами, збільшуючи корупційне навантаження на галузь.

  • Про розгляд законності відмов ДАБІ у видачі дозвільних документів

Сергій Галіцин, нинішній в.о. голови ДАБІ, проголосив вступне слово, а з доповіддю про те, з яких підстав були надані ті чи інші відмови, доручив  виступити в.о. директора дозвільного департаменту ДАБІ Володимиру Агапіну.

Особлива увага була прикута до відмов у видачі дозволу на будівництво міжнародного аеропорту «Дніпро».

  • Про розгляд питання щодо неналежних дій посадових осіб Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області при розгляді дозвільних документів.

Скарг на територіальні органи ДАБІ безліч, але найбільше їх, як здалося членам ТСК, стосувалося Управління ДАБІ у Миколаївській області.

«Беззмістовною була доповідь чергового в.о. начальника, якого заслухали члени ТСК. Далі буде відкриття дисциплінарних проваджень щодо посадових осіб Управління, які жодним чином не вплинуть ні на що та ні на кого», – прокоментував правозахисник.

За словами Томілова, робота ТСК останнім часом ні на кого та ні на що суттєво, на жаль, не впливає.

Повне відео з засідання:

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини